VazgectimSenden

Ana Sayfa

Şiirler Biyografi Rüya Tabirleri Yerli Şarkı Sözü Yab. Şarkı Sözü

Forum

Yemek Tarifleri

E-Kart

Meslek Rehberi

İsim Anlamları

Testler

Aşk Doktoru Sanal Çiçek Çocuk Bölümü Bilgi Yarışması Resim Yükle Diğer Bölümler

Üyelik İşlemleri

Rüya Tabiri Sayfaları :

A  B  C  Ç  D  E  F  G  H  I  İ  J  K  L  M  N  O  Ö  P  R  S  Ş  T  U  Ü  V  Y  Z 

Ek Bilgiler : Rüya Nedir?    Rüya Türleri    Rüya Yorumlanması    Uyku Nedir?    Karabasan Nedir?   

Bu Sayfayı Facebook'ta Paylaş


ÇABALAMAK : Kötü duruma düşmeye ve bu durumdan kurtulmaya yorulur.. 


ÇADIR : Rüyada çadır kurmak güzel bir olayın pek yakında meydana geleceğine ve bir işin sonuçlanacağına işaret eder. Çadırdan içeri girmek ummadığınız birinden bir kötülük göreceğinizi belirtir. Çadırda uyumak sevdiğinden haber geleceğini belirtir. 


ÇAĞLA : Rüyada çağlayı mevsiminde görmek müjdeli bir haber demektir. Mevsiminin dışında çağla görmek, hastalığa veya kötü bir habere delildir. 


ÇAĞLAYAN : Rüyada çağlayan görmek maddi kazanç belirtir .  


ÇAKAL : Rüyada çakal görmek, rüya sahibinin zalim bir kimsenin hilesine kanarak sıkıntıya düşeceğine işarettir. 


ÇAKI : Rüyada çakı görmek kötü söze işarettir. Rüyada birisinden bir çakı aldığını görmek, ondan kötü bir söz işiteceğine birisine bir çakı verdiğini görmek, bunun aksine işarettir. 


ÇAKMAK : Rüyada yanan bir çakmak görülmüşse, istenilen şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer çakmak uğraşıldığı halde yanmıyorsa, hayal kırıklığı olacak demektir. 


ÇALGI ALETi : Türlerine göre hem kötü hem de iyi şeylere yorumlanır. Çalgı çalmak:üzün süredir çekmiş olduğunuz zorluklardan kurtulup mutlu ve rahat bir yaşantıya kavuşacaksınız. 


ÇALI : Rüyada çalı görmek, kolay elde edilen rızka işarettir. Rüyada çalı gören kimsenin, güzel çocuğu olur. 


ÇALI KUŞU : Topraktan elde edilecek rızka, Sebebe sarılmakla beraber güzel bir tevekküle delalet eder. 


ÇALIŞMA : Rüyada kişinin kendini çalışırken görmesi işinde başarılı olacağına işarettir .  


ÇAM : Çam ağacı görülmesi isteklerinin gerçekleşeceği iyi bir döneme girdiği ve sağlık problemi varsa kısa zamanda çözüleceğine ve iyileşeceğine işarettir . 

 

ÇAMAŞIR : Rüyada çamaşır görmek çok arzulanan bir şeye kavuşulacağına işarettir . 

 

ÇAMAŞIR YIKAMAK : Günahlardan tövbe etmeye, iman güzelliğine, insanları rahatsız eden durumları ortadan kaldırmaya, şeref ve itibara, Yıkanan çamaşırı sermek veya kurutmak, insana sıkıntı veren şeylerden kurtulmaya, insanların gözü önüne iç çamaşırları sermek ayıplı bir iiş yapmaya ve aile sırlarını açığa vurmaya delalet eder. 


ÇAMUR : Rüyada çamur görmek bir ikaz işaretidir ve dikkatli olarak davranılması gereken olayların yaşanacağına ve halihazırda da birtakım hatalı işlerin içinde olabileceğine işarettir . 


ÇAN : Rüyada çan sesi duymak durumunuzda iyiye doğru bir gelişmeyi gösterir. Eğer çan yakınınızda ise işlerinizdeki bu gelişme yakınlarınızın tavsiye ettikleri şekilde hareket ettiğinizde gerçekleşecektir . 


ÇANAK VE ÇÖMLEK : Zenginlik ve servete yorulur. Çanak yalamak ölümün yaklaştığına işarettir. 


ÇANTA : Rüyada bir çanta torba veya poşet görmek işlerinizde başarıya işarettir. Eğer bunlar yırtık veya delikse düşünmeden para yatıracağınız bir iş size para kaybettirecektir .  


ÇARIK : Yolculuğa,ayrılığa ve Ayrılık acısına işarettir. 


ÇARK : işlerinizin düzeninden şaşmadan gideceğine yorulur. 


ÇARPILMAK : Kötü giden iş yaşamınızın birden bire düzeleceğine işarettir. 


ÇARPMAK : Bir duvara, ağaca yahut bir nesneye çarpmak yanlış yol ve yöntem tutmaya, Tanıdık biriyle çarpışmak bir dostla karşılaşmaya, tanımadık biriyle çarpışmak bir sıkıntıya düşmeye delalet eder. 


ÇARŞAF : Yatağa çarşaf sermek yola çıkmak demektir. Temiz, güzel, renkli veya beyaz çarşafsa, iyi kazanç getiren yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarar edeceğine yorumlanır. Çarşafı toplamak bir zararlı bir işten dönmek anlamındadır. 


ÇATAL : Evinizde sakinlik ve huzurun yerleşeceğine işarettir.  


ÇATI : Ciddi olmayan bir hastalığa yakalanacaksınız demektir. 


ÇAVUŞ : Terfi edeceğinize işarettir. Kendinin çavuş olduğunu görmek bütün yaşamınız boyunca sevgiyi ve mutluluğu bulmak için çalışacağınız anlamına gelir. 


ÇAY : Rüyada çay içmek iş ve aşk hayatınızda başarıya alamettir. Misafirlere çay doldurmak iyi haberler alacağınıza işarettir. Çayı devirip dökmek birtakım planlarınızın gerçekleşmeyeceğini belirtir . 

 

ÇAYIR : işinizdeki gelişmelerin sizi mutlu edeceği ve bu durumun sizi etrafınız için mutluluk verici bir kişi haline getireceğine işarettir .

 
ÇEK : Ertelenmiş borçlarınızı ödeyeceğinize sorunları aşacağınıza ve rahat edeceğinize işaret eder. 


ÇEKiÇ : Rüyada herhangi bir şekilde çekiç görmek geçici bir sıkıntı veya tasaya işarettir . 


ÇEKiRDEK : Çevrenizdeki kötü arkadaşlarınızın dedikodunuzu yaptığını anlatır. 


ÇEKiŞTiRMEK : Kimi dostlarınızın sizi çekiştirdiğinin işaretidir. 


ÇEKMECE : iyi bir insanla evlilik yapacağınıza ve çok iyi bazı dostluklarınız olacağına işarettir. 
 

ÇELENK : Sevinç ve üzüntüye; katı kalpliliğe ve ecnebi adetlerini benimsemeye delalet eder. 

ÇELiK : Rüyada çelik eşyalar görmek iyiye yorulur. Çelik cesurluk, atılganlık ve kendine güven olarak yorumlanır. Parlak çelik görmek iç huzurunuzun olduğunu ve sağlığınızın iyi olduğunu anlatır. 


ÇELME : Birini düşürmek için ayağı önüne ayak koymak kıskançlığa delalet eder. 


ÇEMBER : Kişiyi amacına ulaştıracak çalışmaları bir düzen ve sıraya koymaya, Güven ve emniyete, Çember içinde mahsur kalmak kendi kuruntularının esiri olmaya, Harekete halindeki çember yolculuğa delalet eder. 


ÇENGEL : Sorunlarınızdan bir dostunuzun yardımları ile kurtulacağınıza ya da iyi bir arkadaş çevresine sahip olarak toplum içindeki yaşantınızda güçlü durumda olacağınızı belirtir. Çengel satmak işlerinizin zamanla bozulacağının işaretidir. Çengele bir şeyler asmak farklı iş alanlarına atılarak başarılı olacağınıza yorulur. Kasap çengeli yakınlarınızdan birinin kötü bir haberini alacağınızı belirtir. 


ÇENTiK : Bir şeye çentik atmak, o şeye zarar vermeye ya da dargın olduğu kimse ile barışmaya delalet eder.

 

ÇEŞME : Rüyada çeşme görmek mutluluk işaretidir. Eğer çeşmeden su akıyorsa, akan su berrak ise maddi varlığa, bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir .  


ÇETE : Başkalarının sizin malınızda ve paranızda gözü olduğunu ve dikkatli olmanız gerektiğini belirtir. 

 

ÇEYiZ : Sağlığa ve yeni eşyalara yorulur. Düğün çeyizi iyi niyetliliğiniz sonucunda zarara uğrayacağınıza işarettir. Çeyiz bulundurmak sonu olmayacak yasak ilişkilere girmek anlamına gelir. Çeyiz dikmek hiç beklemediğiniz bir şekilde aldatılacağınıza işarettir. 


ÇIBAN : Vücudun görülen yerindeki çıban insana gelecek geçici sıkıntıya, elbise altında kalan çıban ev içinde meydana gelecek ufak tatsızlığa, Çıbanın kaşınması sevince, iyi olduğunu görmeke müjdeye delalet eder. 


ÇIĞ : Yakınlarınız yüzünden başınıza dert gelecek ve sıkıntılar yaşayacaksınız demektir. 


ÇIĞIRTKAN : Yaygaracı birini görmek fesat ehli bir kimseye delalet eder. 


ÇIĞLIK : Rüyanızda siz çığlık attıysanız ya da çığlık atan birini gördüyseniz, etrafınızın düşmanlarla çevrili olduğunu anlamına işaret eder. 


ÇIKRIK : Kuyu çıkrığı zorlukla beraber elde edilecek rızka ve ardından gelecek rahatlığa, Dokuma vs. çıkrığı helal kazanca ve meslek edinmeye, Çıkrıkçı, işlerini düzenbazlıkla halleden bir insana delalet eder. 


ÇILDIRMAK : Hastalığa ve yaşamınızda gerçekleşecek bazı olumsuz değişiklikler demektir. Sağlığınıza ve yediklerinize dikkat etmeniz gerektiğine işarettir. 


ÇINAR : Yaşamınızın uzun süreli olacağına sermayenizin devamlı büyüyeceğine, işarettir. Hayırsız, kötü evlada da yorumlanır. Kurumuş çınar:çok önemli para kaybına uğrayacağınızı belirtir. Devrilmiş çınar ağacı birisinin haksız yere suçlanacağına işarettir. Çınar ağacından düşmek iş yaşamınızda yaptığınız hatalar nedeniyle para durunuzun bozulacağına ve sıkıntılar yaşayacağınıza yorumlanır. 

 

ÇIPLAKLIK : Rüyada kişi kendisini çıplak olarak görürse her türlü dert ve tasadan kurtulacağına işarettir .  


ÇIRA : Rüyada çıra görmek hasrete işarettir.  


ÇIRAK : Yardımcıya ve bir işi yaparken başvurulan sebep ve unsurlara, Çırakta görülen iyi durumlar, sebep ve yardımcıların iyiliğine, kötü durumlar ise bunların kötülüğüne delalet eder. 


ÇiÇEK : Rüyada çiçek görmek iyi ve çok şanslı bir haberdir. Kurumuş bir çiçek geçici bir üzüntüyü gösterir. Çiçekçi dükkanı mutlu bir ilişkiye işarettir. Çiçek sulamak işlerinde başarılı olacağını belirtir .

 

ÇiÇEKÇi : Çiçek ve güzel kokulu otları satan kimseyi görmek, kaza ve kadere razı olan olgun bir Müslüman a delalet eder. 


ÇiFTLiK : Elinize para geçecek demektir.Bolluğun ve bereketin işaretidir. 


ÇiĞDEM : Birbirine anlaşan çiftin evliliğini haber verir. 


ÇiĞNEMEK : Ağızda bir şeyler çiğnemek tartışmalı mala, ağız kavgasına, Tatlı bir şey çiğnemek sözün güzelini tekrar etmeye, acı şey çiğnemek kötü kelam tekrarına; Ayaklarıyla bir şey çiğnemek, çiğnediği şeyin temsil ettiği mal ve değeri -iyilik yahut kötülükten ne ise- ayaklar altına almaya, Kötü şeyi çiğnemek hayra, iyi şeyi çiğnemek şerre, Bir vasıtan altında kalarak yahut ayaklar altına alınarak çiğnenmek işlerin düzelmesine, tevazu ile birlikte gelecek hayırlara delalet eder.  


ÇiKOLATA : insanların güvenini kazanacaksınız demektir. Birçok insanla yeni dostluklar, arkadaşlıklar kuracaksınız anlamındadır. 


ÇiLE ÇEKMEK : Hayatın ıstıraplarını gerçekçi bir değerlendirmeyle karşılamaya, insanlara muhtaç olmadan yaşamaya, sabırlı ve tahammüllü olmaya delalet eder. 


ÇiLEK : Rüyada çilek yemek aşkta mutlu olunacağına işarettir . 


ÇiNGENE : Bu rüyayı gören genç bir erkekse, beklenmedik bir seyahate, orta yaşta bir kimse ise para kaybına işarettir . Bekar bir kadın için bu rüya mutlu bir evliliğe, evli bir kadın ise gizli bir şeyler öğreneceğine işarettir .

 
ÇiNi : Göz nuru ile meydana getirilen değerli esere, ince ve zarif yapılı kadınlara, insan gönlü alan iyi kalpli bir insana delalet eder. 


ÇiSENTi : Rüyada görülen çisenti ve serpinti, yağmurlara, bazen durumların düzelmesine, üzüntü, keder ve sıkıntılarının gitmesine işarettir. 


ÇiT : Çalı, çırpıyla, ince odun veya kamışla yapılmış çevre duvarı görmek kendi hakkına razı olmaya, yasaklardan kaçınmaya, Çitten oluşan ara bölmeler mal taksimine yahut işleri düzene koymaya delalet eder. 


ÇiVi :
Rüyada çivi görmek, devlet başkanına işarettir. Çivi görmek, ordu, asker, yardımcı ve sayılı paralara işarettir. Çivi, halkın işlerine kavuşabilmeleri için vasıta olan bir adama işarettir. Çivi evlenmeye işarettir.Bir şeye çivi çaktığını gören kimse, evlenir.Çok çivi kuvvet ve menfaate işarettir. Rüyada çivileri görmek, kızgınlığını gidermeye işarettir.Çivi, fesatçı bir toplulukla sohbet eden insanlara da işarettir. 


ÇiY : Akşam ve sabah vakitlerinde cisimlerin üzerinde görülen su tomurcukları müjdeye delalet eder.  


ÇiZME : Giydiğini görmek, uğraşılan her işte başarı kazanmak anlamındadır. Başkasının çizme giydiğini görmek, birinin sevgilinizi elinizden alacağı anlamındadır.Çizme eski ve yıpranmışsa, sağlığınızın bozulacağına ve sıkıntı bir dönem geçireceğinize işaret eder. 


ÇOBAN : Öğretmene, memura, yargıca, halkın büyüğüne; Çoban bazen adaletle hükmeden kimseye, Koyun çobanı olduğunu görmek velayete ve ehil olanlar için yüksek memurluğa, Domuz çobanı olduğunu görmek bid'ate, hıristiyan din ve dünya görüşüyle aile ve toplumu şekillendirmeye çalışmaya, Çoban olmak sorumluluğa, ev halkının akıbetinden dolayı hesap vermeye delalet eder. 


ÇOCUĞUNU KAYBETMEK : Rüyada çocuğunu kaybeden kadını görmek, ferahlığa, sevince ve yüceliğe işaret eden bir mahzunluktur. Bazen bu rüya evlad ve annenin kaybolmasına işarettir. 


ÇOCUK : Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir habere ,kız çocuk görmek sıkıntı verici bir habere işarettir. Süt emen bir çocuk görmek sevinmeye işarettir .  


ÇOCUK DÜŞÜRMEK : Bir kadının çocuk düşürdüğünü görmesi hayır değildir.Bazı tabirciler elinden malı gider, bazıları ise kocası ölür demişlerdir. Bazı tabircilere göre de bir kadının çocuk düşürmesi zahmet ve meşakkatten kurtulmasına işaret eder demişlerdir. 


ÇOLAKLIK : Rüyada iki elinin çolak olduğunu gören kimse, büyük bir günah işler. Sağ elinin çolak olduğunu gören kimse, büyük bir günah işler. Sağ elinin çolak olduğunu gören kimse, kusuru olmayan bir kimseyi döver ve zayıf bir kimseye zulmeder.Sol elinin çolak olduğunu gören kimsenin erkek veya kız kardeşi ölür. Bazı tabirciler, rüyada elde görülen afet, bu afetin rüyayı görenin kız kardeşinde meydana geleceğine, parmaklarda görülen afetin de, kız kardeşlerinin çocuklarında vaki olacağına işaret eder, dediler. Bazı tabirciler de, rüyada sağ elinin çolak olduğunu gören kimsenin, geçiminde durgunluk olur, dediler. 


ÇORAP : Rüyada çorap satın almak maddi kazanca işarettir. Hediye olarak bir çorabın verilmesi aileye ait eski bir sorunun çözülmesine işarettir. Çorabın kaçması bir çok gönül macerasının yaşanacağını belirtir .  

 

ÇORBA : Rüyada çorba içmek maaşınızın artacağına, kendi işiniz varsa onun gelişeceğine işarettir . 


ÇÖL : Rüyada ne şekilde olursa olsun çöl görmek her konuda çözüm, mutluluk ve gelişme işaretidir . 


ÇÖMLEK : Çömleğin içinde et varsa, güzel işlere yorulur. Çömlekçi görmek, iyi bir mevkiye gelmek demektir. 


ÇÖP : iş hayatında başarısızlığa ve adınızın bazı kötü olaylara karışacağınıza işarettir. Kadınlar için bu rüya, aşk hayatında sıkıntı demektir. 


ÇÖPÇÜ : Rüyada çöpçü olmak genç bir erkek için işinde yükselmeye, orta yaş bir erkek için işlerin bir süre kötü gideceğine işarettir. Bekar bir kadın için zengin ama iyi olmayan biri ile evlenebileceğine, evli bir kadın için evlilik dışı kötü bir ilişkiye girebileceğine işarettir .  


ÇÖREK : Rüyada çörek pişirmek veya yemek özel hayatınızda mutluluk anlamındadır. 


ÇUKUR : Rüyada çukur görmek dikkatli olmanız gerektiğine, işlerinizin kötüye gidebileceğine işarettir .  


ÇUVAL : Boş çuval görmek evinizde bereketsizlik ve uğursuzluk olduğunu ve bu yüzden sıkıntı çektiğinizi, doğru ve iyi şeyler yaparak bunun tekrar düzelebileceğini belirtir. Dolu çuval ise bereketi gösterir .  


ÇUVALDIZ : Eşinizin hamile kalmasına ve kız çocuğu sahibi olacağınıza yorumlanır.  


ÇÜRÜK : Amansız, sonu olmayan bir aşka tutulmaya ya da sevdiklerinizden ayrılmaya işarettir. Bedeninizde çürük olması daha önce yaşadığınız aşkları hatırlamak size sağlamayacak demektir. Çürük yumurta ise hayatınız boyunca elinizi attığınız her işte başarılı olacağınız anlamındadır. Çürük domates görmek eğer siyasetle uğraşıyorsanız önemli seviyelere gelecek ve başarı sağlayacaksınız anlamındadır. 

 
 

Reklam Verin / Hak ihlali Bildirimi  | Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git