Üyelik İşlemleri
 
 Tüm Bölümler
 Güncel
 Türk işaret dili kaynak sitesi Tid
 
Yazan  
VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32604 Cevap

  


İşaret Dili Tanımı : Dilsel ve işitsel yetisini kullanamayan sağır ve dilsizler kendi aralarında iletişim kurmak için el ve vücut hareketleri ile mimiklerini kullanırlar. Jestlerle ve mimiklerle yapılan bir şey anlatma amacı taşıyan işaretlerin tümüne işaret dili denir.


İşaret Dili Eğitimi :


Türk işaret dili 1 kur eğitimi toplam 120 saattir. Türk işaret dili öğrenmek için özellikle temel eğitim olan birinci kurda halk eğitim merkezlerine hiçbir ücret ödemeden gidebilirsiniz.


2 kur İşaret Dili Öğretici ve Tercüman Eğitimi toplam 200 saat sürmektedir. Bu kuru bitirenler İşaret Dili Öğretici ve Tercümanı ünvanı alırlar. Ne yazık ki 2 kur için genellikle özel kurslara giderek ücret ödemeniz gerekmekte. Halk eğitim merkezleri 2 kuru genelde açmıyorlar ya da çok ender açıyorlar.


İşaret dilini kendi imkanlarımla kursa gitmeden evde öğrenebilir miyim? işaret dili tercümanlığı kursu online, online işaret dili eğitimi ücretsiz


Bu dili öğrenmek ve kendinizi geliştirmek için ihtiyacınız olan tek şey hevesinizdir. Öncelikle diğer diller gibi ilk olarak şarkı çevirileri yapmanız hızlı öğrenmenizi sağlayacaktır.


Telefonlardan : "hareketli sözlük" uygulaması ile


Bilgisayarlardan : tid.meb.gov.tr/ linkinden eğitim alabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınıza tid.meb.gov.tr/alfabetik-sozluk/ linkindeki programı bilgisayarınıza kurmanızda da yarar var.


Türk işaret dili sözlüğünü PDF indirmek için link : işaret dili kelimeler resimli anlatım, akıllı Türk işaret dili hazırlık kitabı


orgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2015_06/25021547_tidsozlukortaboyut_para1.pdf
© 1999 VazgectimSenden All Rights Reserved.
   
 
 


Bölüm atla:

Reklam Verin / Hak ihlali Bildirimi  | Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git