Üyelik İşlemleri
 
 Tüm Bölümler
 Tarih, Felsefe ve Siyaset...
 Terörle Mücalede Kararlıyız!
 
Yazan  
VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32492 Cevap

  


Hükümet yetkilileri terörle mücadelede kararlı olduğunun altını çizerek ilk adım olarak interneti kapattıklarını daha da düzelme olmazsa ülkenin elektrik ve suyunu keserek teröre ağır darbe vurulacağını iletti.

Bugüne kadar terörün yok edilmemesinin tek nedeni!
Uzun yıllardır iktidar olduklarını ve terörü bitirememelerinin en büyük nedeninin insanların internete giriyor olmaları olduğunun altı çizildi.

Erdoğan olmazsa ülke bölünür
Sorgulamayan çokta düşünme ihtiyacı olmayan insanların hedef kitleleri olması nedeni ile 93 yıllık Cumhuriyet tarihinde ülke görülmemiş bir noktaya getirilmiş durumda. Bu ne demek? İktidar dönemimizde çok çalıştık ülkenin varlığı iğne ipliğine bağlı yarın ötekisi gün erdoğan eceli ile bile ölse ülke bölünecek demek.

Fetö yaptı biz kandırıldık
Hükümet fetö terör örgütünün her istediğiniz yıllardır yapmalarına karşın, ülkede ki en önemli görevlere bu insanların yerleştirilmesine göz yummalarına karşın fetönün bu hain saldırısı karşısında duygusal çöküntüye uğradıklarını belirtti.

Bugüne kadar saygıda kusur etmediklerini aşağıda ki belge ile de ispatlamaya çalıştılar.

Aynı zamanda 14 Yıldır ülkede girilmedik delik bırakmayan fetönün partiye bir kişi bile sokamamış olması büyük bir başarıdır denildi. Sonuçta aksi olsaydı bir tutuklama veya bir gözaltı gerçekleşirdi diye de kanıt gösterildi.

Cumhuriyet Gazetesi Baskını Hakkında Hükümetten Rahatlatan Açıklama: ''Tüm muhaliflerin susturulduğunu haber verecek bir tane muhalif yayın bırakacağız...''

En azından durumdan vatandaşlarımızı haber etmesi için 1 tane muhalif yayın kalması noktasında azami özeni gösteriyoruz. Neticede haber alma hakkı anayasamızda da garanti altına alınmış en temel haklardan biri. Artık haber alma hakkının olmadığını haber almayı da biz bu çerçevede değerlendiriyoruz..."

Ya o da kapanırsa?

Hükümet Sözcüsü, "Peki efendim kazara o sonuncu da kapatılırsa? Ya da diyelim kendi kendilerine vazgeçtiler bu işten. O durumda nasıl bir yol izlenecek?" şeklindeki bir soruya ise gülerek yanıt verdi. "Eheh o telaşta unutup kapatsak hakikaten komik olur ha... Ama yapmayız herhalde öyle bi şey ya... Haa sırf Türkiye'de basın özgürlüğü yok dedirtmek için kendilerini kapatırlar mı? Olabilir... O durumda da taşın altına elimizi koyar gerekirse kendi muhalif basınımızı oluştururuz. Ya da bilmiyorum Sabah'ın hafta sonu eki olarak da verilebilir. Sabah Muhalefet falan gibi bi isimle... Neyse bunlar daha sonrasını konuları arkadaşlar" diyen Kurtulmuş, soruyu soran muhabirin gözaltına alınmasının ardından başka soru almayarak basın toplantısına son verdi.

Erdoğan'ın açıklamasını ihbar kabul eden savcılık, AK Parti binalarında eş zamanlı arama başlattı...© 1999 VazgectimSenden All Rights Reserved.
Arı abi
Kendi halinde Admin


Bermuda
12142 Cevap

1- 5 sene önceye kadar Fetullah Gülen'e en büyük methiyeleri düzen, her fırsatta hazretlerine(!) sevgi ve saygılarını sunan bizzat sayın Cumhurbaşkanımız, Bekir Bozdan, Melih Gökçek ve bir çok AKP'li değil miydi? Evet onlardı. Bunun üzerine bir çok aile, bir ilim ve hizmet yuvası olarak gördükleri Fetullah'ın cemaat ve okullarına çocuklarını gönderdi. Bir çok iş yeri ve kurum Gülen'in okul ve kurumlarına yardımda bulundu. Çünkü saygı duydukları devlet büyükleri öyle yönlendirmişti.

Peki şimdi durum ne? Zamanında o şahıs ve kurumlarını bir ilim ve hizmet yuvası olarak gösterenler, bugün sayelerinde o cemaate bulaşmış olanları terörist ilan ediyor.

2- Bugün binlerce insan cemaatçi oldukları gerekçesi ile ya tutuklandılar, ya görevlerinden uzaklaştırıldılar. Sorarım size: zamanında Fetullah Gülen'e methiyeler düzen yukarıda ismini verdiğim sayın devlet büyüklerimiz sıradan bir savcı, komutan veya emniyet mensubu olsa halen görevleri başında bulunabilecek miydi? "Kandırıldık" demeleri kendilerini kurtaracak mıydı? Hepinizin bildiği gibi elbette HAYIR.

Cemaatin okullarından mezun olmuş Enerji Bakanımız sayın Berat Albayrak. Cumhurbaşkanımızın damadı olmak yerine sıradan bir savaş pilotu olsa görevine devam edebilecek miydi?

3- Tutuklanan HDP'li vekillere gelince.

Hdp ve yandaşlarından en fazla nefret eden birisi olarak söylüyorum. Kesinlikle tutuklamalar yanlış. Neden mi?

- Bu tutuklamalar HDP'yi zayıflatmak yerine daha da kuvvetlendirecektir. Zira onlara inanan belli bir kesim var. Bugün siz Selahattin'i tutuklarsınız, yarın Sebahattn diye daha fazla oy alan birisi gelir. Leyla'yı tutuklarsınız Ayla gelir!

Peki bunu kendileri bilmiyor mu? Elbette biliyor. Ama amaç başka. Aylardır Fetö'cü diye bir çok insan tutuklandı, görevden uzaklaştırıldı. Bu insanların bir çoğu ülkemizi, bayrağımız en az bizler kadar seven insanlar. Bir çoğumuzun dayısı, amcası, halası, teyzesi... Normal senin benim gibi insanlar. Ama bir şekilde cemaatle bir bağı oldukları için görevlerinden uzaklaştırıldılar. Daha düne kadar Ak parti ve sayın Cumhurbaşkanımıza destek veren kesimlerden bile tepkiler gelmeye başladı. İşte büyüyen bu tepkileri düşürmek için "Biz sadece Fetöcü'lere değil, Pkk gibi terör gruplarına da gerekeni yapıyoruz..." mesajı verilmek istendi.

Özellikle HDP'lilere yapılan bu uygulamaların fayda ve zararını bir kaç yıla kalmadan göreceğiz. Ama bunun için müneccim olmaya gerek yok. Bilançoda zarar hanesi daha yüksek çıkacak.

- Peki Pkk ile mücade etmek için HDP'lileri tutuklamak yerine ne yapılmalıydı?

Cevap: Kürt halkını bilinçlendirmek, gerçekleri görmesini sağlamak. Tıpkı 15 Temmuz sonrası Fetullah Gülen örütüne yapıldığı gibi.

Ama ne hikmetse yıllardır söylememe rağmen bu hiç yapılmadı.

Hdp'liler her fırsatta kendilerini Kürt halkının temsilcisi olarak gösterip algı oluştururken, bunun böyle olmadığına dair en küçük bir girişimde dahi bulunulmuyor.

Mesela "Fırat Kalkanı" gibi bu HDP'lilerin tutuklanmasına bir isim konulamaz mıydı? Atıyorum "Türkiye kardeşliği"

Ve özellikle kürt halkına gerçekler anlatılmalı. HDP'nin bir kürt partisi olmadığı, sadece kürt nüfusunu kullanarak kendilerine çıkar ve makam sağladığı anlatılmalı. Bununla ilgili bölge ileri gelenleri ile daha yakın temasta bulunup, varsa bölge insanın sorunları, onlara da gerçekten samimi olarak çözüm bulunması.

Dolayısı ile ne dün, ne de bugün yapılmış olanlar bana pek akıllıca ve adil gelmiyor. Her yapılan işlem kutuplaşma ve hesaplaşmaları daha da körüklüyor maalesef.

Connecting
avrecrin


Turkey
6176 Cevap

alıntı:

Sorgulamayan çokta düşünme ihtiyacı olmayan insanların

Üstad diğer dedikleriniz sizlerin fikri ve zikri olduğu için açıkçası hiç ilgimi çekmiyor ama bu cümleye takıldım.

Herşeyi sorgulayıp çok düşünen birisi olarak sana bişey sormak istiyorum.

Şu anda seçim olsa kime oy verirsin.. Ama lütfen boş oy kullanırım deme


Connecting
avrecrin


Turkey
6176 Cevap

Yakup abi yanlış anlamayacağına inanarak sana da şunu demek istiyorum.Senin imzanın ilk kısmı gerçekten çok güzel

VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32492 Cevap

alıntı:

alıntı:

Sorgulamayan çokta düşünme ihtiyacı olmayan insanların

Üstad diğer dedikleriniz sizlerin fikri ve zikri olduğu için açıkçası hiç ilgimi çekmiyor ama bu cümleye takıldım.

Herşeyi sorgulayıp çok düşünen birisi olarak sana bişey sormak istiyorum.

Şu anda seçim olsa kime oy verirsin.. Ama lütfen boş oy kullanırım deme


Şuna veririm diyemiyorum ki hepsi bence vatan haini. Hepsinin yargilanmasi ve cezalandirilmasi gerek. Keşke akp temizlense hepsi bedelini odese bu yaptiklarinin akpye atsak.. ama ulkenin gittigi yol yol degil.

pc0576
.


British Indian Ocean Territories
23406 Cevap

siyaset var dediler geldim :D
Sinan Oğan ve Ümit kocasakal ve bir iki kişinin daha dahil olduğu bir oluşuma veririm oyumu :)
Ama bunların başına da Tutupta Rte gelirse demekki olay bitmiştir pamuk getirin :)

Con şimdi ohal var ya toplanmak vs onlarca şey yasak ve suç, Örneğin patronumun eşi öğretmen yurtdışına çıkamıyor çıkabilmek için araya onkişi ve bir dolu sebep bulmaları gerekti ( çocuklarının mezuniyeti var)
Böyle bir durumda iken itin biri topraklarımız dışında çatışırken ölmüş ve bu it diğer itlerinde komutanı imiş.
Ve Almanyada detavi edilemeyip ölmüş aslında şimdi topraklarımızı getirilmiş.
Görkemli bir tören ile ilahi ve inlemeler eşliğinde ellerde pkk paçavraları dillerde bildik söylemlerle tur atılıp gömülüyor.

Nasıl oluyor bu işler ?

Arı abi
Kendi halinde Admin


Bermuda
12142 Cevap

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Polis Akademisince düzenlenen Türkiye'nin Yeni Güvenlik Konsepti Konferansı'nda açıklamalar yapmış.

Benim en dikkatimi çeken kısım PKK terör örgütü hakkında bölge halkı ve esnafına mesajı oldu.

Yaptığı açıklamada, Devletin terörle mücadele ciddi yol aldığını belirterek; Teröristler kaçacak delik arıyor. Tüm güvenlik güçlerimiz hep birlikte milletçe Türkiye genelinde bir mücadele veriyor. Bu bölgedeki insanımızın özgüvenini artırıyor

"...Artık kepenk indir dendiğinde kepenk indiren esnaf olmayacak. Olduğunda onlar da bedelini öder." demiş.


Şayet basına yansıyan bu açıklamalar doğru ise çok vahim.

Devletin görevi vatandaşını tehdit etmek değil, korumak olmalıdır.

Şimdi o esnaf ne yapsın? Terör yandaşları diyor ki "Kepenk açarsanız size, iş yerinize zarar veririz..."

Ardından benzer açıklama devletten geliyor "Kepenk indirirseniz bedeliniz ödersiniz..."

Allah yardımcıları olsun demekten başka ne denilebilir ki.

...

Bence açıklama şu şekilde olmalıydı.

"Terör yandaşları yıllardır ülkemizin huzurunu bozmak için ellerinden geleni yapıyor. Terörden en fazla zarar gören ve mağdur olan kesim ise bölge halkımız ve esnafımızdır.

Devletimizin son yıllarda yapmış olduğu terörle mücadele sonunda terör yandaşları kaçacak delik aramaktadır. Bölge halkı ve esnafımıza buradan seslenmek istiyorum. Devletimiz yanınızdadır. Tehdit ve baskılara boyun eğmeyin. Tehdit ve baskı yapanları güvenlik güçlerimize bildirin. Bölge halkımız, esnafımız ve güvenlik güçlerimiz birlikte hareket ettiği takdirde terör yandaşları içimizde barınamayacaktır..."

Buna benzer bir açıklama daha doğru olmaz mıydı.

   
 
 


Bölüm atla:

Reklam Verin / Hak ihlali Bildirimi  | Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git