Üyelik İşlemleri
 Tüm Bölümler
 Güncel
 Soma'da maden faciası
Sayfalar:
         1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  >>  Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
Yazan  
gullay
yazar çizer boyar


Turkey
5616 Cevap

  
Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki Soma Holding'e ait olan kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. Soma kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı en az 200-300 işçinin madende mahsur kaldığını açıkladı. AFAD yaptığı açıklamada, 15 işçinin öldüğünü 11 işçinin yaralandığını 200'ün üzerinde işçinin mahsur kaldığını açıkladı. Soma'da maden ocağındaki yangın sonrası madenin içinde mahsur kalan işçilerden bazıları sağ olarak çıkarılmaya başlandı.


Soma'da maden faciası
DHA / AA / Banu ŞEN
13/05/2014
Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki Soma Holding'e ait olan kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. Soma kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı en az 200-300 işçinin madende mahsur kaldığını açıkladı. AFAD yaptığı açıklamada, 15 işçinin öldüğünü 11 işçinin yaralandığını 200'ün üzerinde işçinin mahsur kaldığını açıkladı. Soma'da maden ocağındaki yangın sonrası madenin içinde mahsur kalan işçilerden bazıları sağ olarak çıkarılmaya başlandı.
MAHSUR KALAN İŞÇİLERİN YAKINLARI SOMA DEVLET HASTANESİNE AKIN ETTİ


#somafaciasi
Maden ocağında meydana gelen kaza sonrası son gelişmeleri, yakınlarından haber almak isteyenlerin buluşabilmesi ve haber almasını sağlayabilmek için Hürriyet Sosyal'de #somafaciasi hashtagi ekleyerek bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.


Soma'da Soma Holding'e ait bir kömür ocağında meydana gelen patlama nedeniyle çok sayıda işçi mahsur kaldı. Ege Bölgesi’ndeki kömür işletmelerine ait bütün arama kurtarma ekipleri Soma’ya yönlendirildi.


Soma'da maden ocağındaki yangın sonrası madenin içinde mahsur kalan işçilerden bazıları sağ olarak çıkarılmaya başlandı.Ambulanslar Soma ve çevre ilçelerdeki hastanelere yaralı işçileri taşıyor.


Eynez mevkisindeki bir maden ocağında trafoda çıkan yangın sonrası yerin 2 kilometre altında mahsur kalan işçileri kurtarmak için uzman ekiplerin çalışması devam ederken, mahsur kalanlardan bazıları arama kurtarma ekiplerince çıkartılmaya başlandı.


Madenden çıkan her işçi, yakınları tarafından alkışlarla karşılandı. İşçilerin bir bölümünün yürüyerek çıktığı, sedyeyle çıkarılan bazı işçilerin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı gözlendi. Çıkarılan işçiler, maden önünde bekletilen ambulanslarla hastanelere sevk ediliyor.


Bu sırada çok sayıda işçi ailesinin madenin önüne yığılması nedeniyle güvenlik görevlileri kalabalığı dağıtmaya çalışıyor. Çok sayıda işçi yakınının madene ulaşmak üzere yola çıkması nedeniyle ilçe merkezi ile maden arasındaki 30 kilometrelik yolda konvoy oluştu.


Allah yardımcıları olsun. Umarım içeride yaşam mücadelesi veren işçiler sağ salim ailelerine kavuşur. Ölenlerin rahmet yakınlarına sabır diliyorum.
Türkiye Devleti bir Cumhuriyet''tir. Her gün iyi ki doğdun Cumhuriyet. Nice yıllara.
SeLmA
Gönüllerimizin şampiyonu!!!


Turkey
15065 Cevap

akşam haberlerde dinledim bende,cok üzücü bir olay,inşallah bu üzücü olay en az zaiyat ile atlatılabilir,akşam saatlerinde tepemizden 4-5 ucak geçince anlamıştım anormal bişiyler oldugunu,Allah ölenlerin ailelerine sabırlar versin,keşke olmasaydı:/


gullay
yazar çizer boyar


Turkey
5616 Cevap

201 ölü. İnanamıyorum.


SeCciL
Ne Büyük Aşksın Sen


Greece
28746 Cevap

insanın içi acıyor yahu, off of :/


VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32610 Cevap

Allah rahmet eylesin.


Kusuru olan herkesi Allaha havale ediyorum.


alıntı:
CHP’li vekiller geçtiğimiz Ekim ayında Soma’daki madenlerde meydana gelen iş kazalarını Meclis gündeminde taşımış, hazırlanan araştırma önergesi 29 Nisan’da Meclis’te görüşülmüştü.


Soma’da meydana gelen iş cinayetlerinin ve yaşanan ölümlerin sorumluları ile bu ölümlerin nedenlerinin ve ihmal iddialarının araştırılması amacıyla Meclis’te bir komisyon kurulması istemiyle verilen önerge, CHP, MHP ve BDP’nin ‘Evet’ oylarına karşılık AKP’nin ‘Hayır’ oylarıyla reddedilmişti.


AKP’li vekillerin ‘Devletimiz güçlüdür, buna gerek yoktur’ itirazlarıyla önergenin reddedilmesinin sadece 15 gün ardından böyle bir olayın meydana gelmesi üzerine CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, ‘Felaket göz göre göre geliyor’ diye konuştu.


Gathering
1881 - 193∞


Turkey
11359 Cevap

Yazık :( Çok üzücü gerçekten.. Allah ailelerine sabır versin.. Ama Zonguldak'ta ki facia da ne demişti Erdoğan; 'Bu mesleğin kaderi ölmek!' Biri de (kim olduğunu hatırlamıyorum şuan); 'Güzel öldüler!' demişti..........


VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32610 Cevap

Muhabirin bu vahim olay üzerine bakana sorduğu soru. Vefat edenler daha çok nereli? Seni muhabir yapanı.....


Arı abi
Kendi halinde Admin


Bermuda
12211 Cevap

Kelimelerin yetersiz kaldığı bir an.


Allah'tan rahmet ve sabır dilemekten başka elimizden bir şey gelmiyor maalesef.


MüGe
Çapulcu !


Turkey
7194 Cevap

Nasıl bi acıdır bu. 201 can gitti. Allah ailelerine sabır versin.. Başımız saolsun..


Şimdi o önergeye hayır diyenler bunun vabalini nasıl ödeyecek. 201 haneye düşen ateşi nasıl söndürecek. ?
Gözümde katildin seri katil oldun! Allah seni ıslah etsin o 201 kişinin ruhu seni rahat bırakmasın dilerim !!!!


Gathering
1881 - 193∞


Turkey
11359 Cevap

201.. Ve devamı var.. 787 maden çalışanı varmış.. 15-18 yaşlarında çalışanlar bile varmış.. Denetim bunun neresinde.....


gullay
yazar çizer boyar


Turkey
5616 Cevap

"Manisa’nın Soma ilçesinde kömür ocağında meydana gelen faciayla ilgili olarak, arama kurtarma çalışmalarına da katılan maden işçisi Sami Kılıç, "İçeride yangın hala devam ediyor. Girilmeyen panolar var. O panolarda 350-400 kişi tahmin ediliyor, daha çıkmamış" diye konuştu."


Umarım içeride olanlar sağ salim dışarı çıkabilirler her ne kadar durumları bu şartlar altında çok zor olsa bile. Sonra da umarım bu işte ufacık payı olan bir kişi bile fazlasıyla cezalandırılır. Dua etmekten başka elimizden hiçbir şey gelmiyor maalesef. Söylendiği gibi 18 yaşından küçük çocukların içeride olduğu doğruysa yazıklar olsun. Bu devletin değil Allah'ın adaletine sığınıyorum çünkü adalet bildiğimiz gibi işlemiyor burada.


Connecting
avrecrin


Turkey
6180 Cevap

Millet olarak başımız sağolsun


gullay
yazar çizer boyar


Turkey
5616 Cevap

Yarım saat geçti, bir haber daha geldi Soma’dan. Maalesef haber güzel değildi. Madenden canlı olarak kurtarıldığı sanılan Fatih Aktaş, maden işçisi değil, yerin metrelerce altında mahsur kalanları kurtarmak için gelen özel tim görevlisiydi. Onlarda madende mahsur kalmışlardı ve onlarda zehirli gaz yüzünden yaşamlarını tehlikeye atmıştı.


Yani, Türkiye’yi bir anda umutlandıran haber ne yazık ki doğru değildi. Kurtarma timi görevlisi Fatih Aktaş, madenin önünde ilk müdahale ile yaşama döndürülürken, aynı ocaktan saat 09:00 itibariyle çıkarılan 10 madenci ise kara kömüre verdiğimiz şehitler arasına girdi.


Kurtarma ekibinin bile can güvenliği yok. Bu tablonun sonu çok daha acı olacak :/


Tuğba
Sonsuz aşk


Turkey
8611 Cevap

ekmek aslanın ağzında , ekmek ölüm kapısında, ekmek düğüm boğazda....
toprak güzel kokar yaa ,"can" taşır altında....


Tüm ölen canlarımıza Allah'tan rahmet , yakınlarına sabırlar diliyorum....


Connecting
avrecrin


Turkey
6180 Cevap

İşte Başbakanlığın açıklaması:

"Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan ve aziz milletimizi hüzne boğan maden faciası nedeniyle Başbakanlık tarafından 13 Mayıs 2014 tarihinden itibaren ülkemizde üç günlük milli yas ilan edilmiştir. Yas alameti olarak bugün tüm yurtta ve dış temsilciliklerimizde bayraklar yarıya indirilecektir."
3 günlük ulusal yas nedeniyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri de iptal edildi...


Connecting
avrecrin


Turkey
6180 Cevap

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, Soma'daki kömür madeninde çıkan yangında hayatını kaybeden madencilerin eş ve çocuklarına ölüm geliri olarak bin liraya yakın aylık bağlanacağını bildirdi.


Kuruca, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla bir otelde düzenlenen "Çocuk ve Sosyal Güvenlik" konulu panelin öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan'ın Soma'ya hareket ettiğini belirten Kuruca, "Bu iş kazası olayıdır. Hayatını kaybedenlerin eş ve çocuklarına ölüm geliri olarak bin liraya yakın aylık bağlanacak" diye konuştu.


Madende 18 yaşından küçük bir işçinin de ölü olarak çıkartıldığı yönündeki iddiaların sorulması üzerine Kuruca, İş Kanuna göre 18 yaşın altındaki erkeklerin ve her yaştaki kadınların yer altı ve su altı işlerinde çalıştırılmasının yasak olduğuna dikkati çekerek, bu iddiayla ilgili soruşturma başlatılacağını bildirdi.Bu Konu ile ilgili 15 Sayfa:
         1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  >>  Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
 
 
 


Bölüm atla:

Reklam Verin / Hak ihlali Bildirimi  | Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git