Üyelik İşlemleri
 
 Tüm Bölümler
 Ürün Tanıtımları - Reklam İncelemeleri
 Ses Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Yazan  
VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen

  


Ev Sinemasi Ses Sistemi Gerçekten Gerekli mi?
Vaktinizin çoğunu televizyonda geçiriyorsanız ve fazla paranız varsa neden olmasın. Onun dışında size yeni bir dünyanın kapılarını açmıyor :)Ev Sinemasi Ses Sistemi veya Soundbar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler? Nelere dikkat etmeliyiz?


Öncelikle macera aramaya gerek yok. Her zaman servis ağı geniş, bir sorun olduğunda karşınızda muhattap bulabileceğiniz markaları seçin.
Yine marka seçerken televizyonunuzla aynı marka bir ses sistemi seçmeniz size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. İyi bir ses sistemi almaya karar verdiyseniz muhtemelen uzun araştırmalar sonunda güvendiğiniz bir markaya ait televizyon almışsınız demektir. Ses sistemi alırken de bu tercihinizi televizyon soundbar uyumu açısından koruyun.


Bir ses sisteminin olmazsa olmaz özelliği ARC (Audio Return Channel-Ses Dönüş Kanalı) dir. İlk kontrol noktanız ARC özelliği olup olmadığıdır. Bu özellik olmayan ses sistemi yine sizin rahatınızdan ödün vermeniz demektir. Peki ARC audio return channel nedir? Ses kalitesini mükemmel sağlamasının yanında tek kumanda ile aynı anda hem televizyonu hem ses sistemini yönetmenizi sağlar. Televizyonunuzu açtığınızda ses sistemi direkt açılır, kapattığınızda direkt kapanır.


Ses sistemi kanal sayısı ne demek? Ses sistemi kanal sayısı önemli mi?


Kanal sayısı arttıkça surround gerçekçiliği de artmaktadır. Dolayısı ile kanal sayısı daha etkin şekilde çevresel ses almanızı sağlar. Ancak bu demek değildir ki kanal sayısı yüksek olan daha iyi bir sinema sistemidir. Kalite ve kanal sayısı farklı şeylerdir.


Soundbar mı, 5.1 ses sistemi mi?


Soru ferarri mi doğan mı der gibi olmuş :) En iyi soundbar dahi size 5.1 sesi veremiyor ne yazık ki. İstedikleri kadar 3d ses önden arkadan hissi veriyor desinler ne yazık ki mümkün değil. Soundbar destekli sistem evet ancak tek başına soundbar size televizyon hoperlöründen çok büyük fark yaşatmayacaktır.


Dolby Atmos ve diğer özellikler!


Dolby Atmos, daha gelişmiş bir surround ses türüdür. Dolby Atmosfere bağlı ses kaynakları, yalnızca hoparlörlerinize gönderilen altı veya sekiz ses kanalı içermez. Bunun yerine, sesler 3B alanda sanal konumlarla eşlenir.


Bu uzamsal veriler, bu sesleri dinleme alanınıza yerleştirmek için özel olarak ayarlanmış hoparlörler kullanan Dolby Atmosfere sahip bir alıcıya gönderilir. Başka bir deyişle, Dolby Atmos sesi sadece birkaç ses kanalı çalmayı gerektirmez. Özel hoparlörler ile özel bir alıcı kullanır ve çalınan ses 3 boyutlu olarak konumlandırılır ve hoparlörlerinize ve odanızdaki akustiğe göre dikkatli bir şekilde kalibre edilir. Bu daha çevreci bir surround ses deneyimi ile sonuçlanır.


Ancak burada unutulmaması gereken en önemli şey sesin kaynağıdır. Sesi aldığınız kaynak basit bir televizyondan geliyorsa ne yaparsanız yapın ses kalitesi aynı kalır. Kısacası sesin kaynağı kaliteli olacak ki ses sisteminizde o kaliteyi size yansıtabilecek.


Son teknoloji ses sistemleri nelerdir?
Ses sistemlerinde en yeni teknoloji bence Samsung un geliştirdiği Q-Symphony. Bu teknoloji sayesinde ses ssiteminize televizyonun hoparlörleri de eşlik ediyor ve size inanılmaz bir ses deneyimi yaşatıyor. Bu özellik için televizyonunuzun da Q-Symphony özelliğinin olması gerekmekte.
© 1999 VazgectimSenden All Rights Reserved.
Arı abi
Kendi halinde Admin


Meraklısı veya ilgilenenler için faydalı bir konu olmuş.


Bana gelirsek asla evime sokmam o malzemeleri. Hem görüntü, hem ses kirliliği


VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Abi ses sistemi için aynı düşüncedeyim inanılmaz bir görüntü kirliliği. Ancak soundbarlar çok şık ve çok kullanışlı.


SeLmA
Gönüllerimizin şampiyonu!!!


Evde Film keyfi yaparken tv ye ses sistemini de kurmussan degme keyfine,o zaman tam sinema tadinda oluyor,ama apartman hayatinda da olacak gibi degil,yer gök senin izledigin filmle yankilanirken o komsulara da yazik ya hu😁


İleride mustakil havuzlu bi evim olurda sinema sistemi de sart tabii😁


   
 
 


Bölüm atla:

Hak ihlali Bildirimi / Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git