Üyelik İşlemleri

 

Biyografi Bölümü

   Bu Bölümümüzde Bulunan Toplam 3319 Biyografi 3672170 Kez Görüntülenmiştir.

Biyografi Ana Sayfa
Bütün Biyografileri Listele
Biyografi Nedir?

 

Servet Kocakaya

19 Mayıs 1973 yılında Bingöl'de doğdu. 5 yaşında Çukurova'ya önce Antakya'nın Dörtyol ilçesine daha sonra da Mersin'e göçen ailenin en küçük ferdidir. İlk , Orta ve Lise eğitimimi Mersin'de tamamladıktan sonra Ankara Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne girdi.

Müziğe Lise yıllarında şarkı söyleyerek başladı. Üniversite yıllarında daha hız kazanan müzik ilgisi grup çalışmaları ve bireysel etütlerle gelişti. 1 yıl bağlama çaldıktan sonra gitar kullanmaya başladı. Gitar ile birlikte beste çalışmaları ortaya çıktı. 6 yıl boyunca Okulla birlikte gece klüpleri ve barlarda solist olarak çalışmalarım da oldu.


Batı müziğine olan ilgisi ozan müziğiyle birleşince kendi tarzını oluşturma çabaları ilk albümüne yansıdı. Neşet Ertaş, Aşık Veysel, Aşık Mahsuni'lerden Fatih Erkoç, Kayahan, Zülfü Livaneli'ye ve belki de Pink Floyd'a kadar uzanan duyguları taşıdığımı düşünüyoruz. Her dem yeni olanı yaratmak ve belki de bunları (türkü besteleri) gelenekselleştirmenin çabası ve umudu içindedir.

İçerik Kelimeleri : Servet Kocakaya Hayatı, Servet Kocakaya Kimdir, Servet Kocakaya Otobiyografisi, Servet Kocakaya Nerede Doğdu, Servet Kocakaya Hangi Tarihte Doğdu

Hak ihlali Bildirimi / Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git