Üyelik İşlemleri
 Tüm Bölümler
 Güncel
 Kadına / Çocuğa şiddet
Sayfalar:
       1  |  2  |  3  |  4  |  5      Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
Yazan  
Arı abi
Kendi halinde Admin

  


Fatma Ü. (26) 4 yıl önce ailesi vermeyince sevdiği çobanlık yapan Yunus Ü. (29) ile kaçarak evlendi. Ancak Fatma Ü., evlendikten sonra bir türlü mutlu olamadı.


4 yıl içinde çiftin 2 tane de erkek çocuğu oldu. İddiaya göre, Yunus Ü., her şeyi bahane edip Fatma Ü.'yü dövmeye, işkence etmeye başladı. Şiddet o kadar ileri gitti ki Fatma Ü.'yü demir çubuklarla dövmeye başladı. Bazen sinirlendiği için evde bir odaya kapatıp günlerce yemek ve su vermedi. Bir seferinde ise kadını çocuklarıyla birlikte ahıra kilitleyen şahıs, 4 gün sonunda eşine hayvan pisliği yedirdi. Fatma Ü. bütün bunlara rağmen yuvasının dağılmaması için hiç kimseye bir şey söylemedi.


Fatma Ü. annesi Şerife Şernet'i (70) evine davet etti. Koca Ü. kadını annesinin yanında önce ıslattı, ardından boğazını sıkıp kasıklarına vurup üzerine kızgın süt döktü. Anne ise damadına kızdıktan sonra evden ayrıldı. Bu olaydan sonra Fatma Ü. annesini arayarak, "Ben artık bu adamın işkencelerine dayanamıyorum ne olur gelin beni alın" dedi.


Bunun üzerine anne Şerife Şernet kızını alarak evine getirdi. Kadın, annesine boşanmak istediğini söyledi. Hemen bir avukat tutup kocasının yaptıklarını anlatarak boşanma davasını açmaya karar verdi. Bunu duyan koca çılgına dönerek yanına aldığı silahla kayınvalidesinin evini basıp, babası ve annesinin gözü önünde 8 kurşun sıkarak Fatma Ü.'yü öldürüp kaçtı. Ancak katil koca jandarma tarafından kısa sürede bulunarak tutuklanıp cezaevine gönderildi...


-Basından alıntı -


Bu kaçıncı vahşet.


Ülkemizdeki kanunların yetersizliği ve mağdurların korunamaması yüzünden hala binlerce kadın ve çocuk şiddet görmeye, katledilmeye devam ediyor.


Çok mu zor koyucu önlemler almak?


Çok mu zor caydırıcı cezalar verememek?


Çok mu zor...***


Bugün hala binlercesi zulüm ve türlü eziyetlere maruz kalmasına rağmen ses çıkaramıyor. Neden? Çünkü biliyorlar ki kimse onları koruyamayacak.


Ben ki, son 2-3 yıldır tavır ve icraatlarından dolayı başbakana en negatif insanım. Ama buna rağmen buradan söz veriyorum.


Şayet kadın ve çocuklarımıza uygulanan bu şiddet ve cinayetlerin önüne geçecek çözüm üretirse; Namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum: Ömrümün sonuna kadar (Ülke hainliği yapmadığı sürece) kendisini destekleyeceğim.


Allah aşkına bakar mısınız şu kadıncağızın yaşadığına. Suçu, hatası ne olursa olsun. Hangi insan, hangi canlı hak eder böyle bir işkence ve cinayeti. Bir de kaçarak evlenmiş :/


Şimdi o erkek müsvettesi yaratık, ceza evinde senin benim ödediğim vergilerle yan gelip yatacak...


Korkuyorum, akıl sağlığımı kaybedeceğim. Birisinin çıkıp erkek kılığına girmiş bu yaratıkları Türkiye'den temizlemesi gerekiyor.


Çıksın bir siyasi parti, icraatını 2 maddeden oluştursun.
Kadına ve çocuğa yapılan şiddet ve cinayetleri sonlandırma sözü.
Ve sadece bu 2 maddeye yoğunlaşıp, gerçekten çözüm üretsin.
İşte o zaman oy vereceğim parti belli olmuş olur.
Bazen Doğru o kadar yanlış olur ki, hayallerinizden bile vazgeçersiniz.
Mavi Tuna
Bir Ömürlük Misafir


Bu yasaları düzenleme yapmayanları koca bir ayıbı ve kara lekesidir. Türkiye'de ölmek çok kolay. Her anlamda. İnsanların bu kadar kolay öldüğü bir başka ülke var mı bilmiyorum ama biz de maalesef insan canı çok kıymetsiz.


Gerekli düzenlemeleri yapmak çok zor olmasa gerek ki. Bence bütün partilerin ortak bir nokta da buluşup tek çırpıda çıkarabileceği düzenlemeler ama nedense yapılmıyor.


Gathering
1881 - 193∞Erkeğin kadından üstün görüldüğü bir toplumdan ne bekliyoruz ki. Adam döver de sever de, yeri gelir öldürür de! Kadın üzerinde gövde gösterisi yapmakta bizim adetimiz gibi birşey oldu artık.


Ve maalesef bu durumun değişeceğini hiç sanmıyorum. Her geçen gün bu tarz haberlere bir yenisi ekleniyor ama 2.sayfa haberi niteliğini taşımakta ne yazık ki..


Ne tuhaftır ki, erkeklerin kadınlara yaptıkları zulmün (tecavüz, dayak vb.) caydırıcı cezaları yok. Erkek egemen topluma bağlıyorum ben bunu.SeLmA
Gönüllerimizin şampiyonu!!!


Kadını korumaya yönelik olarak
eski dönemlere bakaraktan,koruyucu ve caydırıcı anlamda birtakım yasaların cıkarıldığını biliyorum,ama yeterli mi yetersiz mi tabiki tartışılır,konuyu okurken direk aklıma gelenler kadın sıgınma evleri oldu,bide bu tarz şiddet içerikli olaylarda kadın şikayet ettiği takdirde,yasalarca korumaya alınıyor,ama yetiyor mu yetmiyor,çünkü bu tip vakalarda benim en çok dikkatimi çeken tek şey; zanlıların psikopatlık derecesinde psikolojik bozukluğu olan ciddi ruh hastaları olmaları,magdurlar bişekilde kaçmayı başarsalar bile,karşısındaki ruh hastası olunca malesef ölümden kurtulamıyorlar...


yazıyı okurken her satırında büyük dehşete düştüm,bu tip ruh hastası insanlar çoğalıyor,ve bu insanları da bir anne bir baba yetiştiriyor,bu insanlarda sosyal bir çevre içerisindeler,hiç mi bir allahın kulu adamın bu derece psikopat oldugunu farkedemiyor,farkedende neden daha evvel müdahele etmiyor,içinden cıkılacak gibi değil:S


Connecting
avrecrin


Böyle şerefsiz idam cezası verilse ne olurki.. Önce insanlığı öğretmek lazımmm..Yetiştirilirken çözülür bence.buda kaç nesil sürer ozamana kadar kaç bin kadın ölür ayrı mesele.


Hükümet olarak 2012de yasa çıkardılar ama yeterli olmadı..Küçük suçlar haricinde mahkemelerden tutuksuz yargılama konusunu kaldırmak lazım.içeri giren insanı "Mekteb-i Sultaniyye"de biraz adam ediyorlar..


VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Con sen cidden bi sakinlestirici falan kullan ya da ne bileyim konuşma kurslarına falan git :/


Site icerisinde ettigin kufuru benim aklim ve icim almiyor...


Connecting
avrecrin


alıntı:

Con sen cidden bi sakinlestirici falan kullan ya da ne bileyim konuşma kurslarına falan git :/


Site icerisinde ettigin kufuru benim aklim ve icim almiyor...


yahu ne küfürü be sende mübarekk.. Böyle itlere iltifatmı yapmak lazım..birazcık rahat olun yaa..konuşma kursuna evet bencede sen gitmelisinn..çünkü konuşamıyorsun tepkini veremiyorsun..


Arı abi
Kendi halinde Admin


alıntı:yahu ne küfürü be sende mübarekk.. Böyle itlere iltifatmı yapmak lazım..birazcık rahat olun yaa..konuşma kursuna evet bencede sen gitmelisinn..çünkü konuşamıyorsun tepkini veremiyorsun..


Bazı cevaplarına istem dışı sesli gülüyorum. Gerçekten enteresan bir yapın var. Kızsam mı, sevsem mi bilemiyorum :))


Connecting
avrecrin


Bu tür olaylarda ben tepkimi böyle belli ediyorum..Siz tepkisizliği marifet sandığınız için (bkz. filistin) ağzınızı açmıyosunuz diye düşünüyoru.. Veya birinizz site sahibi diğeri abi modunda olduğunuz için bu tarz cümleler yazmayıp yazanlarıda kınayarak bulunduğunuz pozisyonların hakkını verdiğinizi sanıyosunuz..Belki siz söylersiniz.Benim kimseye şirin görünmek gibi bir derdim yok..Sitede kim ne düşünürse düşünsün umurumda değil..Siz bunlara küfür diyosanız bu tür olaylarda ben herzaman küfür ederim..


Connecting
avrecrin


1999 yılında kaçırıldığı kişi tarafından tecavüze uğrayan A.C., tecavüzden sonra AIDS kaptığını tam altı yıl sonra öğrendi.


Tecavüz eden kişinin kendisine ‘Sana öyle bir hediye bıraktım ki beni ömür boyu unutamayacaksın’ dediğini söyleyen A.C., hem yaşam savaşı veriyor, hem de hayatını devam ettirebilmek için destek bekliyor.
İzmir’de yaşayan 36 yaşındaki A.C.’nin taşıdığı HIV virüsü nedeniyle hayatı alt üst oldu. 1999 yılında iş nedeniyle Almanya’dan İzmir’e gelen talihsiz kadın, iş dolayısıyla tanıştığı kişi tarafından İstanbul’a kaçırılarak dört ay alıkonuldu. Kaçırıldığı süre zarfında kendisini kaçıran kişi tarafından tecavüze uğrayan A.C., bu kişiden HIV virüsü kaptı ancak AIDS olduğunu tam altı yıl sonra öğrendi. Tecavüz eden kişinin kendisine ‘Sana öyle bir hediye bıraktım ki beni ömür boyu unutamayacaksın’ dediğini belirten A.C., “Altı yıl sonra ne demek istediğini anladım. Ondan sonra zaten hayatım cehenneme döndü benim. Psikolojim çok bozuldu, yediremiyordum kendime. ‘Benim başıma neden böyle bir şey geldi’ diyordum” dedi.


Yaşadıkları ile yıkılan A.C. böbrek yetmezliği nedeniyle yattığı hastanede kendisini evlenme vaadi ile kandıran bir kişi tarafından da Düzce’de götürüldüğünü söyledi. Verdiği hiçbir vaadin yerine getirilmediğini üstüne şiddet gördüğünü dile getiren A.C., şu ifadeleri kullandı: “Böbreklerime yumruk attı ki o zaman sadece böbrek yetmezliği hastalığım vardı. O olaydan sonra diyalize başladım. O sırada hasta olduğum için engelli maaşım da vardı. Düzce’ye gidince adres değişikliği nedeniyle engelli maaşım durduruldu. Eylül ayına kadar yatmayacak. Tek gelir kaynağım o olduğu için şuanda parasız geziyorum.”Ondan sonra küfür edincede laf ediyosunuz


VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Con bence argo konuşmak kişinin kültür seviyesinin en büyük göstergesidir. Artı olarak işimiz gücümüz yok sana tatlı gözükmeye de kimseni ihtiyacı da yok. Hele ki Yakup abi ile benim hic yok. Kamil ile tanıştık ben ona sor ben ne isem oyumdur.


Sen çocuklarının yanında da o..... kelimesini kullanıyorsan en çok onlara üzüldum.


Son olarak küfürü tepki göstermek ve topluma yararlı bir hizmet sayıyorsun ya. Biri sorduğunda ne yaptın bu millet için diye sabah akşam küfür ettim topluma katkı sağladım dersin...


MüGe
Çapulcu !


Can sırf korktuğun için küfür etmiyosun. Yani cesaretli bi insan olsan zaten küfür ederdin . Bu adam senide döver diyemi korkuyosun napıyosun anlamadım ki :)))


Connecting
avrecrin


Üstad ; siz herkesi bir cümleye göre yaftalayıp ona göremi hareket ediyosunuz..Ben böyle itlere karşı sizin gibi kibar kelimeler kurmuyorum..Bu beni kültürsüz seni kültürlü mü yapar ? Kültür seviyesi dediğin şey o seviyeyi neye göre belirliyosunuz ? Üstad daldan dala atlayıp duruyosun..Performansın çok düştü bu aralar bilesin..
Ayrıca bana tatlı görünüyosunuz veya görünmeye çalışıyosunuz ve buna ihtiyacınız var gibi bişey demedim ki.. Sen ne anladın nasıl başardın bunu anlamayı çok merak ettim.. Bi açıklama yaparmısın Pm olarak. Sağır duymaz uydurur misali anlamadan konuşup insanlara laf etme üstad..Mügeee ha ha ha ha ha ha.. pardon he ula heee ..sırf mutlu ol diye


Arı abi
Kendi halinde Admin


Con, acı biber gibisin inan.
Olunca yakıyor, olmayınca aranıyorsun :P


Connecting
avrecrin


merak etme abi..
sadece 375 kaldı .. oda çok sürmez


Arı abi
Kendi halinde Admin


375 mi, 376 mı?


ayrıca o kalan ne?


Bu Konu ile ilgili 4 Sayfa:
       1  |  2  |  3  |  4  |  5      Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
 
 
 


Bölüm atla:

Hak ihlali Bildirimi / Gizlilik Politikasi

Sayfa Ba??na Git
 
 

sakarya escort sakarya escort sakarya escort webmaster forum kayseri escort denizli escort rokettube buca escort