Üyelik İşlemleri
 
 Tüm Bölümler
 Ürün Tanıtımları - Reklam İncelemeleri
 Hava Temizleme Cihaz incelemesi
 
Yazan  
VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen

  


Hava Temizleme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmedi?


Öncelikle sese karşı hassasiyetiniz varsa bu cihazlar size hiç uygun değil baştan belirteyim. Piyasadaki tüm markalar sesli çalışmakta. Ses çıkmasın düşük modda çalıştırayım derseniz de o zaman bir faydasını görmezsiniz. Kısacası sessiz hava temizleme cihazı yoktur boşuna aramayın.


Bir diğer konuda almadan önce mutlaka filtrelerinin ücretini ve daha da önemlisi bulunabilirliğini öğrenmeniz gerekli. Bir çok tüketici hava temizleme cihazının filtresini sonradan temin edememektedir. Bu sebeple her konuda özellikle belirttiğim gibi teknik servis desteği her zaman bulabileceğiniz firmalardan bu tür ürünleri almanız çok önemli.


Hava temizleme cihazları işe yarıyor mu?


Alerjik bünyeniz var ise, astım hastası v.b. sorunlar yaşıyorsanız deneyimlerime dayalı şahsi düşüncem genel hava temizleme cihazları kısmen işe yarıyor. Sonuçta bu cihazları 24 saat aralıksız çalıştırma şansınız yok. Çıkarttıkları sesi de hesaba katarsanız hiç yok. Çalıştırsanız dahi kocaman evi tertemiz yapma ihtimalleri yine yok. Sürekli çalışan bir cihazın filtre maliyetini de hesaba katmıyorum.


Hangi hava temizleme cihazını almalıyım? Hava temizleme cihazı yorumları


Yukarıda saydığım nedenlerden dolayı genel hava temizleme cihazlarını pek önermiyorum ancak Dyson un çıkartmış olduğu Dyson Pure Cool Me Kişisel Hava Temizleme Fanı gerçekten bir harika. Sesli mi? Tabi ki sesli :) Hele ki son seviyeye getirdiğinizde yer gök inliyor.Ancak yukarıdaki resimde görüldüğü gibi günde en az bir 30 dakika sabit durduğunuz bir alan varsa ve bu cihazı çalıştırabilecek durumda iseniz kesinlikle çok işe yarıyor. Benim alerjik belirtilerimin hemen hemen hepsi yok oldu gitti. Ayrıca cihaz vantilatör olarak da çok işe yarıyor. Bildiğiniz gibi klimalar çok zararlı. Ben her gece klima açık uyurdum. Ancak Dyson Pure Cool Me aldığımdan beri geceleri onu çalıştırıp uyuyorum. Dönme özelliği sayesinde yattığım yerin hepsini serinletmiş oluyor. Çok pahalı bir vantilatör ama ömrümde gördüğüm en iyi vantilatör


Not : Dyson ürünlerini genel olarak alırken aklınızdan çıkartmamanız gereken bir nokta var. Servis sonrası teknik destekleri inanılmaz kötü, kötü olduğu kadar hiçbir şey yapmamaya yönelik. Yani sorun çıkartmadığı sürece on numara ürün :) Sorun çıkarttığında çok ciddi sıkıntılar sizi bekliyor.
© 1999 VazgectimSenden All Rights Reserved.
spring07
Üyecik


Bende de alerjik durum olduğundan artı birde evde kedi beslediğimizden çok uzun süre düşündük hava temizleme cihazı alıp almamayı,eşimle birlikte.Sonradan birşey oldu araştırmayı bıraktık daha doğrusu araya acil başka alınması gereken eşyalar girdi. Tekrar hatırlamış olduk konu açılınca. Bizim için iyi bir konu oldu teşekkürler abi..


SeLmA
Gönüllerimizin şampiyonu!!!


Bu urun bana biraz kucuk geldi abi,hani metrekare hesabi yapabilir misin ? Misal 10 metrekare odayi 1 saatte orman havasina donusturuyo gibi...


bi de yukaridaki yaptigin yorumda kafama takilan bisiy daha oldu,sanki 30 dakikalik calisan bir urunmus gibi niye 30 dakika dedin ki?VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


İstediğin kadar çalıştırabilirsin. Ancak odanın havasını temizlemesini bekleme. Adı üstünde bu şahsi hava temizleme cihazı. Sadece sana gelen havayı temizliyor.


   
 
 


Bölüm atla:

Hak ihlali Bildirimi / Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git