Üyelik İşlemleri
 
 Tüm Bölümler
 Ürün Tanıtımları - Reklam İncelemeleri
 Akıllı Robot Süpürge incelemesi
 
Yazan  
VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32604 Cevap

  


Elektrik süpürgeleri devri yavaş yavaş kapanarak akıllı robot süpürge dönemine adım atmaktayız. Peki hangi robot süpürgeyi almalıyım sorusunun yanıtı nedir?Ben Çok Zenginim, Para Bende Diyorsanızirobot roomba i7+ robot süpürge yi almanızı tavsiye ederim. Bu süpürgenin en önemli özelliği gelişmiş navigasyon sistemi ve çöp haznesini kendisinin boşaltıyor olması. Bu işin nirvanası bu alet gerçekten.

Ben Orta Gelirliyim, Bütçemi Zorlasam Ne Alırım? diyorsanız.Anker eufy robovac l70 hybrid cihazı öneririm. Anker'in çıkarttığı en iyi cihazlardan biri. Bu cihaz aynı zamanda yerleri de silebiliyor. Haritalama özelliği bi irobot roomba i7+ olmasa da fiyat performans en iyi ürünlerden biri. Ancak firmanın teknik servisi çok zayıf. Telefonları dahi açmazlar. Yani bir sıkıntı olduğunda ortalıkta dımdızlak kalırsınız ne yazık ki :/

Ben Orta Gelirliyim, Bütçemi Zorlayamam Ama Bende Robot Süpürge istiyorum diyorsanızAnker eufy robovac 35c wifi akıllı robot süpürge yi öneriyorum. Bu fiyata wifi destekli olması, navigasyon sisteminin sizi üzmeyecek olması en önemli özelliği. Eksilerine gelirsek sesli çalışmakta. Bu da anker olması nedeni ile teknik destek arasanız da bulamazsınız çok zayıf.
Her 3 önerimin de temizlik performansı gayet iyi. Bütçenize göre alabilirsiniz. Önerilerimi yaparken neden bu iki markaya yoğunlaştığıma gelince benim için en önemli olan yedek parça ve yetkili servis konusudur. İleride bozulduğu zaman karşınızda muhatap bulunması, sorunlarınıza çözüm bulunması çok önemlidir.


Son olarak robot süpürge bir lüks değil zorunluluktur. Siz ne kadar süpürürseniz süpürün her gün her noktayı süpüremezsiniz.Özet olarak ilk tercihiniz her zaman irobot olsun!
© 1999 VazgectimSenden All Rights Reserved.
Arı abi
Kendi halinde Admin


Bermuda
12210 Cevap

Bir önceki konuyu yanlışlıkla sildiğim için öncelikle daha önce ceva vermiş arkadaşlarımızdan özür diliyorum. :/


Konuya gelecek olursak, kızım için tane hediye almayı düşünüyorum.Onun için zaman zaman bu konuyu takip edeceğim.


SeLmA
Gönüllerimizin şampiyonu!!!


Turkey
15062 Cevap

Evet evet iste buuu bana boyle konularla gelin:)))


Bunlarda epeydir ilgi alanimda,pratik temizlik icin ölüp biterken sirf cok pahali olduklari icin ve olumsuz kullanici yorumlarindan ötürü ekrana boynu bükük bakakaldigimiz konular


En cok elestiri o iki kenarinda olan fircalarla ilgiliydi cabuk kiriliyormus ve yedek parcalari cok pahali deniliyordu,ayrica heryeri supurmuyormus felan,bu konulari test edebilecek bilir kisi olarak 3 ay 6 ay ve 1 yil sonraki yorumlariniz buyuk onem arz ediyor abi saygilar


Bende dikey sarjli supurge arastirmalari icerisindeyim,cok pahalilar be:S hani o kadar parayi verip randiman alamamak insani katil eder,kimseyi vurmak istemedigim icin arastiriyorum arastiriyorum ve arastiriyorum...


VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32604 Cevap

Şu kadarını söyleyeyim inanılmaz alerjik bir bünyem var. Alerjimde oda tozuna. Makine her gün süpürdüğü için ömrümde sayılıdır çok rahat bir hayat sürmeye başladım.


SeLmA
Gönüllerimizin şampiyonu!!!


Turkey
15062 Cevap

alıntı:

Şu kadarını söyleyeyim inanılmaz alerjik bir bünyem var. Alerjimde oda tozuna. Makine her gün süpürdüğü için ömrümde sayılıdır çok rahat bir hayat sürmeye başladım.yine yapılan yorumlardan anladığım kadarıyla bu cihazlarda navigasyon ve hafıza olayı cok önemli sanırım,hani misal örnek olarak hafızası olmayan cihaz 1,500 tl ilse hafızası olan 3,000 tl oluyor,bu durumda paraya kıyıp 3,000 tl lik olanı almak gerekiyor,öteki türlü cihazın herköşeyi süpürme olayı kontrol edilemiyormuş...


bu cihazlar 10 sene öncesi cok cok aşırı pahalı ve lüks tüketimdi
bu yıllara gelince hem daha cok geliştiler hem diğer markalarında piyasaya girişiyle rekabet ortamından ötürü fiyatlar aşağı inmeye başladı,ama pahalı mı hala pahalı...


bu cihazı hangi durumda alırım;
yine 2.süpürge olarak,günlük temizliği sağlamak için,hani ortalığın kiri üstten bi kalksın,ben yine dip köşe için aylık büyük süpürgemi açarım...


1.süpürge olabilmesi için evlerin içinin aşırı sade ve bu süpürgeye uyumlu eşyalarla döşenmesi gerekir,benim su an öyle bir evim yok,sacaklı halılarrr kablolarrr,giremeyeceği yerler cok…


cihazı almayı düşünenler için sorulması gereken soruları sorayım:


1- sendeki model hangisi?
2- süpürme performansını algılayabilmek adına,ev kaç metrekare? bütün evi tek sarjla süpürüp yuvasına kendi kendine gidebiliyor mu?
3- sarjı sıfırlandıktan sonra full dolma süresi kaç saat?
4- bütük evi tek sarjla süpürdü diyelim toz haznesini kaç kere boşaltmak gerekti?
5- toz haznesi ve fırça temizliği nasıl pratikmi?
6- yandaki iki fırçası için kaç ayda bir yenileme gerekiyor? varsa yıl içerisinde başka değişmesi gerekenler neler? tabi bunların yenileme fiatlarıda belirtilirse daha iyi olur...
7-bir de evi süpürürken süpürgenin gezdiği rotayı takip edebilme kısmı var işte,ki en önemli husus bu imiş


ilk aklıma gelenler bunlar olurdu,başka unuttuklarım varsa eklenebilir...VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32604 Cevap

1- sendeki model hangisi?


Ben Orta Gelirliyim, Bütçemi Zorlasam Ne Alırım? diyorsanız. Modeli :) Anker eufy robovac l70 hybrid


2- süpürme performansını algılayabilmek adına,ev kaç metrekare? bütün evi tek sarjla süpürüp yuvasına kendi kendine gidebiliyor mu?


150 Metrekare tüm evi tek seferde süpürüp yuvasına dönebiliyor.


3- sarjı sıfırlandıktan sonra full dolma süresi kaç saat?


Şarjı hiç sıfırlanmıyor bataryası oldukça büyük. Bu sebeple kaç saatte dolar bilemiyorum.


4- bütük evi tek sarjla süpürdü diyelim toz haznesini kaç kere boşaltmak gerekti?


En pis hali ile bile toz haznesi dolmadı. Oldukça büyük yani. Tahminim 5 kere rahat süpürür. Ancak ben kirin orada beklemesini sevmediğim için her seferinde döküyorum.


5- toz haznesi ve fırça temizliği nasıl pratikmi?


İnanılmaz pratik. Tuvaleti aç, dök, sifonu çek6- yandaki iki fırçası için kaç ayda bir yenileme gerekiyor? varsa yıl içerisinde başka değişmesi gerekenler neler? tabi bunların yenileme fiyatlarını da belirtilirse daha iyi olur...


Daha değiştirmedim ancak internetten baktığım kadarı ile yaptığı işin yanında küçük bir maliyet. Değiştirme süresi kullanım sıklığına bağlı. Biz her gün süpürüyoruz. Ama daha baya uzun süre gideri var.


7-bir de evi süpürürken süpürgenin gezdiği rotayı takip edebilme kısmı var işte,ki en önemli husus bu imiş


En başta belirttiğin gibi navigasyonlu modelleri almak lazım. Bence alt modellerde verdiğin para boşa gidiyor. Çünkü ben o gün sadece salonun süpürülmesini isteyebilirim veya oğlumun odası silinmesin, koltuk altlarına girmesin gibi bir sürü seçeneği ayarlayabiliyorum.


VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32604 Cevap

Konuya ekleme yapma gereği duydum :)


Aldığımın 4 ya da 5 inci günü silme modu bozuldu. Firmayı arıyorum telefona bakan yok. Online desteğe yazıyorum yanıt veren yok. Neyse ite kaka online destekten aldığım yanıtla satın aldığın yere gönderdim.


Satın aldığım yere gönderdim onlar servise gönderdi (süreyi tahmin edebiliyorsunuzdur) servis silmeyi düzeltip cihazın hoperlörünü patlatarak tarafıma gönderdi.


En başa döndüm arıyorum açan yok, yazıyorum yanıt veren yok. Hiç kimseye bulaşmadan yine aldığım yere gönderdim.


Hoperlörünü tamir edip, ana kasayı kapamadan tam oturtmadan hatta çöp haznesini kanırtarak yine bana göndermişler.


Yine arıyorum açan yok, yazıyorum yanıt veren yok Çarşamba aldığım yere yine göndereceğim. Normalde ücret iadesi isteyeceğim ücreti alsam bir daha makine alamayacağım o paraya. Sabırla bekliyorum.


Uzun lafın kısası siz siz olun irobottan şaşmayın.


MüGe
Çapulcu !


Turkey
7194 Cevap

Bunlardan istiyorum. Xiaomi kullanan, bilgisi olan tavsiye edebileceğiniz bir model var mı?


VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32604 Cevap

Xiaomi de anker teknik servisinden işlem görüyor. Ha ben olay çıkarınca birebir değişim verdiler sonunda o ayrı :) tavsiyem bütçen yetiyorsa irobot. Yetmiyorsa anker her şeye rağmen tercih edilebilir.


MüGe
Çapulcu !


Turkey
7194 Cevap

Teknik servisinden ziyade temizliği nasıl acaba. Gırgırdan hallice olmasından korkuyorum. Benim sorunum şu. Parkelerim beyaz ve evdeki herkes uzun saçlı. Çok saç dökülüyor. O beyaz parkede o 1 tane saç teli bile halat gibi duruyo. Günde 2 kez süpürge açıyorum. Artık o kadar sıkılmıştık ki süpürge sesinden gidip dünyanın en sessiz süpürgesini aldım. Çok çok memnunum gece 3 te bile açsam ses olmuyor. Ve fakat bu kezde artık ben yoruldum süpürge açmaktan. Şimdi herkes evde olduğu için saç dökülme oranı da 2 ye katlandı. Yıldım süpürge yapmaktan yemin ederim. Ben zaten rutinde günde 1-2 kez normal süpürgemi açarım. Bu robotta sürekli evde dolansın dökülen saçları falan alsın istiyorum. Ama kenara köşeye giren saçları alır mı? yani gırgır gibi bişeyse verdiğim paraya yazık olur. :)


VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32604 Cevap

İrobot ve anker için konuşuyorum ikisinde de bozulmadığı sürece temizlikte sorun yaşamazsın. Her iki markada iyi temizliyor. Eşim ilk başta almayalım o kadar para verilir mi diye kavga çıkartmıştı ben aldıktan sonra ne zaman gelecek diye pencerelere bakıyor :)


birde evi 2 kere süpür sonra robot süpürge süpürsün haznesinden çıkan pisliğe inanamazsın.


MüGe
Çapulcu !


Turkey
7194 Cevap

Valla senin söylediklerinden sonra şu an alasım geldi Can. Çok heyecanlandım yeminle :)) yani başlarda bende saçma buluyordum ama yani dediğin gibiyse işim yarı yarıya azalacak. Çok teşekkür ederim :)


SeLmA
Gönüllerimizin şampiyonu!!!


Turkey
15062 Cevap

sagol can abi bilgilendirme için,kullanırken yaşanan her türlü problem alacaklar için birer ipucu yönlendirme oluyor...


tahminim bir 5 sene sonrasına robot insanlar yaygınlaşmaya başlayacak,temizlik için robot insan çıkana kadar beklemeye karar verdim:))))


   
 
 


Bölüm atla:

Reklam Verin / Hak ihlali Bildirimi  | Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git