Üyelik İşlemleri

 

Biyografi Bölümü

   Bu Bölümümüzde Bulunan Toplam 3319 Biyografi 3530174 Kez Görüntülenmiştir.

Biyografi Ana Sayfa
Bütün Biyografileri Listele
Biyografi Nedir?

 

Ahmed Kurey

Ahmed Kurey

HAKKINDA YAZILANLAR

Arafatın yerine kim geçecek
Hürriyet 29.10.2004

Arafatın ölümü halinde Filistin yönetimin başına geçebilecek 5 isim ön plana çıkıyor.

Ahmed Kurey: Filistin Başbakanı, Arafatın eski destekçilerinden. 1993te Osloda İsrail ve Filistin arasında gerçekleşen gizli görüşmelerde kilit rol oynamıştı. 66 yaşındaki Kureyin son aylarda kendisine yeterli yetkiyi vermemekle eleştirdiği Arafatla arası açık.

Mahmud Abbas: Filistin Kurtuluş Örgütünün Arafattan sonraki en önemli ismi. 69 yaşındaki Abbas, liderlik için Kureyden sonraki en güçlü aday.

Mervan Barguti: Cinayet suçundan halen İsrailde hapis yatıyor. Uzun dönemde Arafatın en güçlü halefi konumunda. İkinci "İntifada" hareketinin yöneticilerinden.

Muhammed Dahlan: Eski içişleri bakanı. Halen Gazze Şeridinin güvenlik şefi. Reform yanlısı genç yönetim içinde göze çarpan isimlerinden. İsrailin Gazze Şeridinden tek taraflı çekilmesi ardından düzeni sağlayabilecek bir lider olarak görülüyor.

Revhi Fettuh: Filistin Parlamento Sözcüsü, yasalara göre, Arafatın ölümünün ardından 60 gün süreyle başkanlık görevini sürdürecek. Liderlik için zayıf adaylardan biri olmasına karşın kilit konularda karar alınırken diğerlerini etkileyecek bir isim.

İçerik Kelimeleri : Ahmed Kurey Hayatı, Ahmed Kurey Kimdir, Ahmed Kurey Otobiyografisi, Ahmed Kurey Nerede Doğdu, Ahmed Kurey Hangi Tarihte Doğdu

Reklam Verin / Hak ihlali Bildirimi  | Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git