Üyelik İşlemleri

 

Biyografi Bölümü

   Bu Bölümümüzde Bulunan Toplam 3319 Biyografi 3533397 Kez Görüntülenmiştir.

Biyografi Ana Sayfa
Bütün Biyografileri Listele
Biyografi Nedir?

 

Adnan Şenses

Adnan Şenses

Baba Muhsin anne Emineden 21.8.1935 de Bursada dünyaya gelen Adnan Şenses babasının memuriyeti dolayısıyla Ankaraya taşındı.İlkokula Ankara İsmet İnönü ilkokulunda başlayan Şenses tahsilinin devamını İstanbula taşındıkları Karagümrük İlk ve Ortaokulunu tamamlayıp, ailesinin ısrarı ile marangozluk sanatına başlamıştır. Atelye çalışmaları zamanı sesinin güzelliği ile çevresinin dikkatini çekmiş, böylece sahne ve müzik hayatı 1956 yılında başlamıştır.

Süratle musiki sanatının akademik kısmına ihtiyaç duyan Şenses, Ankara Radyosunun açmış olduğu imtihana girerek pekiyi derece ile Ankara Radyosunda göreve başlamış, 16 sene görev yaptıktan sonra Radyodan istifa ederek profesyonel sanat hayatına atılmıştır. Türkiyenin en ünlü gazinolarında solistlik yapmış, 35in üstünde film çevirmiş, plak ve kaset dünyasında Altın Plak ve çok sayıda ödüller almış, sosyal düzende dernek, cemiyet, vakıflara konserleriyle yılarca hizmetler yapmış, toplumca çok sevilen Şenses şu an TGRT televizyonunda 1 sene anlaşmalı ayda bir solo konserler yapmakta olup; sanatsal tüm faaliyetlere Mega Star olarak iştirak etmektedir.

İçerik Kelimeleri : Adnan Şenses Hayatı, Adnan Şenses Kimdir, Adnan Şenses Otobiyografisi, Adnan Şenses Nerede Doğdu, Adnan Şenses Hangi Tarihte Doğdu

Reklam Verin / Hak ihlali Bildirimi  | Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git