Üyelik İşlemleri

 

Biyografi Bölümü

   Bu Bölümümüzde Bulunan Toplam 3319 Biyografi 3534875 Kez Görüntülenmiştir.

Biyografi Ana Sayfa
Bütün Biyografileri Listele
Biyografi Nedir?

 

Abdülhalim Sadulayev

Abdülhalim Sadulayev

GÜNDEM

Çeçenlerin yeni lideri Sadulayev
Milliyet 11 Mart 2005

Aslan Mashadovun öldürülmesinin ardından Çeçen direnişinin yeni lideri din adamı Abdülhalim Sadulayev oldu. Mashadovun sözcüsü Ahmet Zakayev, tüm Çeçenleri din adamının arkasında birleşmeye çağırdı. Abdülhalim Sadulayev, sertlik yanlısı Şamil Basayeve yakınlığıyla tanınıyor. Ancak din adamı için kukla lider yorumları yapılıyor ve gerçek liderin Basayev olduğu belirtiliyor.

"Çeçen Atatürkü olabilirdi"
Mashadovun öldürülmesinin bölge barışını zora soktuğunu belirten The Wall Street Journal gazetesinde yer alan bir yazıda Mashadov için, "ulusunu yeniden ayağa kaldıran bir Çeçen Atatürkü olabilirdi" ifadeleri kullanıldı.

Rus helikopteri düştü
Çeçen direninş, Mashadovun ölümünün ardından mücadeleyi aksatmayacağını duyurdu. Bu açıklamadan birkaç saat sonra Çeçenistanda Rus askerlerini taşıyan bir helikopter düştü. En az 14 askerin hayatını kaybettiği olayla ilgili resmi açıklama olayın kaza olduğu yönündeydi.

İçerik Kelimeleri : Abdülhalim Sadulayev Hayatı, Abdülhalim Sadulayev Kimdir, Abdülhalim Sadulayev Otobiyografisi, Abdülhalim Sadulayev Nerede Doğdu, Abdülhalim Sadulayev Hangi Tarihte Doğdu

Reklam Verin / Hak ihlali Bildirimi  | Gizlilik Politikası

Sayfa Başına Git