VazgectimSenden

Ana Sayfa

Resimler Yazılar Şiirler Hobby Astroloji Biyografi Atatürk Köşesi

Forum

Yemek Tarifleri

Avatar Arşivi

Emoji ifadeleri

İsim Anlamları

Testler

Yerli Şarkı Sözü

Yab. Şarkı Sözü

E-Kart Alışveriş Webmaster Hava Durumu Sanal Doktor Cins-i Latife Büyücülük Rüya Tabirleri
Aşk Doktoru Sanal Çiçek Çocuk Bölümü Bilgi Yarışması Meslek Rehberi Downloads Flashlar Resim Yükle
Üye Ol Aktif Konular Üyeler Arama

>> Üye Girişi Yap

 Tüm Bölümler
 Tez & Ödev
 trafik performans ödevi
Sayfalar:
       1  |  2      Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
Yazan  
elaya
Geçmişte Kalan


Turkey
874 Cevap

  


Biliyorum okullar tatile girdi.Ama kızımın trafik öğretmeni sağolsun bu tatili bana kafayı yedirterek geçirecek.Yada ben ben çok beceriksizimbir türlü halledemedim şu konuyu.Zaten bu ödevler çocuklara verilmiyor.Velilere özel bi işkence olsun diye performans adı altında psikolojik baskı uyguluyorlar.Veli otursun evde hazırlasın sonra çocuk onu kendi yapmış gibi okula götürsün.Bunun böyle olduğunu o ödevleri çocukların yapmadığını öğretmenlerde biliyor.O kadar kızgınımki, şu 15 tatil bunları düşünerek geçmeseydi bari:S konuya gelince :

1)Yaya kaldırımı bulunan ve yaya kaldırımı bulunmayan yollarda yürüme kuralları ile ilgili kuralları liste haline getiriniz.

2)Bu çalışma için 20 yayayı gözlemleyiniz. (Bunun için kızımı ana caddeye çıkarıp hadi bakalım geleni geçeni gözlemle dicem)

3)Gözlem sonuçlarınızı önceden hazırladığınız listeye işaretleyiniz.

4)Gözlem sonuçlarınız için bir tablo oluşturunuz.Listedeki bilgilerinizi tabloya yerleştirerek (en çok yapılan hatalar,en çok uyulan kurallar vb.)tabloyu yorumlayınız.

5)Hazırladığınız listeyi, tabloyu ve tablonun yorumunu raporunuza ekleyiniz.

6)Raporunuzda açık ve anlaşılır bir anlatım kullanmaya özen gösteriniz.

7)Çalışmalarınızı rapor haline getiriniz.

Bilmiyorum en azından bir fikir verebilecek olan biri varmı.Tabloyu nasıl yapmalıyım.Raporu sunarken kısa ve netmi olmalı yoksa uzun bişelermi zırvalamam gerekiyorbu raporda neler yazmalıyım.Kafam durdu sabahtan beri araştırıyorum ama istediğime ulaşamadım bir türlü artık son çare olarak burası geldi aklıma.
Bir dönem boyunca yeterince derslere gömüldük ve boğulduk şimdi bu ödev öyle zor geliyorki.Daha birde hazırlamamız gereken bir maket var.Cin aliden başka çizime yeteneği olmayan ben maket yapacam:S yada sonunda o maketi gidip öğretmenin kafasında parçalıcam

KonyaliKiZZ
'M'utluluk :)


Belgium
20478 Cevap

afedersiniz ama ohaa ya ne gibi bir objektif ile 20 yaya gozlemleyip tablo yapilio yahu

sinif kaç bide ?

umarim yardim eden biri olur

elaya
Geçmişte Kalan


Turkey
874 Cevap

İlkokul 4 te yaa malesef çocukların bunları yapması bekleniyor
VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32353 Cevap

alıntı:

İlkokul 4 te yaa malesef çocukların bunları yapması bekleniyor

Ne maalesefi :)

Aynı şeyi bir sürü madddede söylemiş. Ayrıca da performans ödevi sınav yerine geçer. Yani havadan bedava puan :)) Bide ağlanıyon :)

Ödevde oldukça basit.. Biraz uzatıp ayrıntılara girip iki de yürüyen yaya resmi çekip koydunmu 100 puan cepte.. Al ilk yardım benden sana olsun..

alıntı:
Kaldırımın Olmadığı Ya da Kısıtlandığı Alanlarda Yürüme (Yansı 14)
Özelikle iki küçük yerleşim yeri arasındaki taşıt yollarında bazen kaldırım olmaz ve yolun hemen yanlarında dar banketler bulunabilir Şaşırtıcıdır ve ne yazık ki bazen şehir ya da kasabanız içinde de böyle caddeler bulunabilir Bazen de ağabey ve ablalarınız araçlarını kaldırım üzerine park etmişler ve sizlere yürümek için çok sınırlı bir yer bırakmışlar, bazen onu bile unutmuşlardır Ne yapacaksınız? Öncelikle bu tür yolları kullanmamanızı söyleyeceğiz Mutlaka kullanacaksanız ya da birden böyle bir durumla karşılaştınız? Yolunuz her iki tarafında da siz yayalara ayrılan imkanlar birbirinin aynı Yani sağ, soldan daha güvenli değil Hemen yolun soluna geçin ve yolun sol tarafındaki, kaldırım ya da banketleri kullanın Böylelikle yürürken karşıdan gelen trafiği görme ve olası tehlikelere biraz önlem alma şansınız olacaktır Düşünün sağda yürürseniz, arkanızda gözünüz yok ki, gelen araçları fark edebilesiniz! Çocuklar, gençler Biliyoruz, ülkemizde yaygın değil ve şimdilik bulunmuyor Ancak bakarsınız yakında satılabilir Yaya reflektörlerinden söz ediyoruz Bunlar üzerlerine gelecek ışıkları yansıtacak özellikte, giysinize takılabileceğiniz küçük parçalardır Hani bazen, bisikletlerimizin tekerlerine taktığınız şeyler gibi Özellikle alacakaranlıkta ve gece yürürken bu tür reflektörlerin, sürücülerce fark edilmenizde çok etkili oldukları bilinmektedir Uygulayabileceğiniz, bir diğer basit önlemde yine karanlıkta, ışığı daha fazla yansıtan sarı vb renkli giysi ya da ceketleri giymektir

Kaldırımların bulunmadığı yerlerde trafiğin akışına ters yönde yürüyün ve karşıdan gelen araçlara dikkat edin
Karşıya geçerken yaya geçitlerini, üst ve alt geçitleri, ışıklı trafik işaret ve işaretçilerinin bulunduğu yerleri, hiçbiri yoksa köşe başlarını tercih edin
Duran araçların arasından, önünden, arkasından karşıya geçmeyin


elaya
Geçmişte Kalan


Turkey
874 Cevap

Ben kuralları zaten liste haline getirdim.Ama nasıl bir tablo çizelge yapıyım daha ayrıntılı ve güzel nasıl anlatabilirim.İnsan bir yerde tıkanıp kalıyor sormak ihtiyacını hissediyor.Evet bu ödevler fazladan puan demek bizim zamanımızda da dönem ödevleri vardı ve belli zamanlarda öğrencinin tercih ettiği derslerden verilirdi. Bizde bunları araştırıp hazır hale getirirdik.Şimdiyse Her hafta ve her dersten ayrı bir performans ödevi var. Şimdiye kadar da tanıdığım hiç bir veli bu durumdan hoşnut değil bıraksınlar da azcık velilerde nefes alsın. En azından 15 günlük tatil boyunca ders ve yazılı olmadan nasıl yapcam diye düşünmeden bi kaç gün geçirmekte bizim hakkımız.
VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32353 Cevap

bak o konuya kesinlikle katılıyorum.. Bi ara ödev vermek yasaktı ne güzel :)

Zaten hayat yeterince yorucu bari bırakın gençler biraz nefes alsın hayatlarını yaşasın.

Tatilini iyi geçirmen dileklerimle :)

etaskin
42.


Turkey
1993 Cevap

geçen yıl ve bu yıl trafik hukuku gördüm,ama ''Yaya kaldırımı bulunan ve yaya kaldırımı bulunmayan yollarda yürüme kuralları'' diye bişeyi ilk defa duyuyorum

Kül Kedisi
Uzaklarda/Ötelerde


Yemen
24472 Cevap

Ön yargılarınızı bir kenara bırakın öncelikle...

Tablo hazırlama konusunu neden bu kadar abarttınız anlamadım. Matematik Ders ve çalışma kitaplarında, seviyeye uygun örnekler mevcut. Sonuçta bir çalışma hazırlarken sadece o dersle sınırlı kalmamak lazım.

Ayrıca öğretmenler ödev hazırlandığında kimin yaptığını dediğiniz gibi bilirler. Benim velilerim genelde 40 alırlar ne yaparlarsa yapsınlar, öğrencilerim ise emeklerinin karşılığını...

Kül Kedisi
Uzaklarda/Ötelerde


Yemen
24472 Cevap

alıntı:

bak o konuya kesinlikle katılıyorum.. Bi ara ödev vermek yasaktı ne güzel :)


Abicim performans ödevi diye bir şey yok zaten. Performans görevi var.

Önceden de ezbere karşıydık.Bu çalışma aslında çok faydalı. Önce bir araştırma yapılır kaldırımlı ve kaldırımsız yollarla ilgili. Sonra gelinir camın önüne. Sokak gözlenir.Bizim sokak merkezi bir yerde olmamasına rağmen günde kaç insan geçiyor Allah bilir. Markete gittiğinizde, gezmeye çıktığınızda, ...vs insanların yolda yürüme davranışlarını gözlemleyebilir çocuğunuz. Ve belki de sizin tek başınıza kazandırmakta zorlanacağınız bir davranışı kolayca kazanır.

elaya
Geçmişte Kalan


Turkey
874 Cevap

Kızım Ankara da 3 yıl okudu ve burda yani antalya da birinci dönemi okuyor. Şimdiye kadar hazırladığımız performans ödevlerinden hep 100 aldı.Ayrıca Ankara daki öğretmenide bu performans ödevlerinin çok gerekli olduğuna inanmıyordu her çocuğun düzeyine inebilen sınıfındaki bütün çocukları ayrı ayrı tanıyan ve kişisel gelişimlerini çok ii gözlemleyen bir öğretmendi. Ders konusunda çocuklara daima fazlasını verip onları bir adım öne geçirmek için çabalardı.Eğer böyle bir performans ödevi vermesi gerekiyorsa çocuların yapabileceği araştırırken zorlanmayacakları konular seçerdi en azından yazarken öğreneceklerini ve yazdıklarını mutlaka okumalarını isterdi.Zaten onun bu çabalarıyla okulun en ii sinıflarından birisiydi. Tatile girdiğimizde azcık ders düşünmeden gece saat 12 lere kadar ödev yapmadan dinlenmek istediğim için hatalıysam evt hatalıyım. Abartmak değil ilk defa böyle bir ödevle karşılaşınca ve yanınızda size ufakda olsa fikir verecek biri olmayınca telaşa kapılabiliyorsunuz. Tırnağın varsa başını kaşı demişler.Bu zamana kadar nasıl yaptıysam gene aynı şekilde devam ederim insanlara bir şeyler sormanın ne kadar yersiz olduğunu şimdi daha ii anladım.
nautıca_34
21 MaYıS 2010 Hayat daha Güzel


Fed Rep Yugoslavia
1677 Cevap

ödevi veren öğretmenmi milletvekili'mi meclis araştırma komisyonunda görevli zaatı muhteremler gibi hazırlamış soruları

KonyaliKiZZ
'M'utluluk :)


Belgium
20478 Cevap

2yilda olsa ogretmenlik okudum ve ben simdi anlamadim velilerin yapacagi az cok kesin olan bi odevi vermenin ne gibi bi amaci var ?
bu konuyu cocuk irdelemeyecekse objektifi ne ?

konu guzel ama cocuklara daha uygun olsa ?
yada trafikle alakali bir cizgi film, bi resim ne bilim ufak bir hikaye yazilsabutun sinifca daha anlamli, yaratici ve akilda kalici bulurum boyle bi odev yaptirmaktansa...

belki Turkiyede hiç okula gitmedigim için yanlis bisey demis olabilirim affola ...

Ayy_GüLL
Evli, Fener'li, Deli !:)


Turkey
2362 Cevap

öncelikle herkes bir şekilde yardım etmeye çalışırken "insanlara bir şeyler sormanın ne kadar yersiz olduğunu şimdi daha ii anladım" gibi bir cümlenin amacını bir türlü kavrayamadım.

sonra, ödev size değil çocuğunuza bir şeyleri görsün öğrensin diye verilmiş %100 katkısı olmak zorunda değil %1 bile katkı sağlasa bence katkı katkıdır. ödevi baştan sona yapmak yerine yardım etmek yerine çocuğunuzun zorlanacağı yerlerde yanında olsanız. mesela dışarda yayaları gözlerken yanında beklersiniz eve gidince aradaki farkları çocuğunuz anlatır. tablo resmi elbet ders kitaplarında vardır birini açar gösterirsiniz becerebildiği kadarını becerir ve çizer. zaten 4. sınıfa giden bir çocuktan kimse harikalar yaratsın bu ödevde diye beklemiyordur ki. ödevin amacıda muhteşem bir proje çıkarmak değil gördüğünü kavradığını anlatmasını sağlamak zaten. bu kadar büyütülcek bir konu değil, siz bu kadar telaş yapar sinirlenirseniz, çocuklardan nasıl söylenmemelerini bekleyebiliriz ki.

antalya0744
Yeni Üye2 Cevap

alıntı:

Biliyorum okullar tatile girdi.Ama kızımın trafik öğretmeni sağolsun bu tatili bana kafayı yedirterek geçirecek.Yada ben ben çok beceriksizimbir türlü halledemedim şu konuyu.Zaten bu ödevler çocuklara verilmiyor.Velilere özel bi işkence olsun diye performans adı altında psikolojik baskı uyguluyorlar.Veli otursun evde hazırlasın sonra çocuk onu kendi yapmış gibi okula götürsün.Bunun böyle olduğunu o ödevleri çocukların yapmadığını öğretmenlerde biliyor.O kadar kızgınımki, şu 15 tatil bunları düşünerek geçmeseydi bari:S konuya gelince :

1)Yaya kaldırımı bulunan ve yaya kaldırımı bulunmayan yollarda yürüme kuralları ile ilgili kuralları liste haline getiriniz.

2)Bu çalışma için 20 yayayı gözlemleyiniz. (Bunun için kızımı ana caddeye çıkarıp hadi bakalım geleni geçeni gözlemle dicem)

3)Gözlem sonuçlarınızı önceden hazırladığınız listeye işaretleyiniz.

4)Gözlem sonuçlarınız için bir tablo oluşturunuz.Listedeki bilgilerinizi tabloya yerleştirerek (en çok yapılan hatalar,en çok uyulan kurallar vb.)tabloyu yorumlayınız.

5)Hazırladığınız listeyi, tabloyu ve tablonun yorumunu raporunuza ekleyiniz.

6)Raporunuzda açık ve anlaşılır bir anlatım kullanmaya özen gösteriniz.

7)Çalışmalarınızı rapor haline getiriniz.

Bilmiyorum en azından bir fikir verebilecek olan biri varmı.Tabloyu nasıl yapmalıyım.Raporu sunarken kısa ve netmi olmalı yoksa uzun bişelermi zırvalamam gerekiyorbu raporda neler yazmalıyım.Kafam durdu sabahtan beri araştırıyorum ama istediğime ulaşamadım bir türlü artık son çare olarak burası geldi aklıma.
Bir dönem boyunca yeterince derslere gömüldük ve boğulduk şimdi bu ödev öyle zor geliyorki.Daha birde hazırlamamız gereken bir maket var.Cin aliden başka çizime yeteneği olmayan ben maket yapacam:S yada sonunda o maketi gidip öğretmenin kafasında parçalıcam


antalya0744
Yeni Üye2 Cevap

iyiakşamlar arkadaş aynı trafiködevibenim oğlanada denk geldi ve yarın teslim olacak ne yaptıysan yardımcı olursan seninirim
elaya
Geçmişte Kalan


Turkey
874 Cevap

1. maddeyi netten buldum. kuralları madde halinde hazırlamıştık.
2.yide gözlemle olayını yapamayacağımız için tahmini olarak yayaların hangi kurallara uyup, uymayacağını düşünüp ona göre yapmıştık.
3. madde tablodan çıkan sonuca göre yorum yapmıştık.
son olarak yaptığımız her şeyi listeleyip kaynaklarımızı nerden bulduğumuzu belirtmiştik.

çok geç bir saatte yazmışsınız. sanırım bugünde teslim etmeniz gerekio. daa önceden yazılmış olsaydı daa detaylı bilgi verebilirdim.

Bu Konu ile ilgili 2 Sayfa:
       1  |  2      Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
 
 
 


Bölüm atla:

Reklam Verin | Reklam Alın | Gizlilik Politikası | Hak ihlali Bildirimi | Site Kuralları

     Sayfa Başına Git