VazgectimSenden

Ana Sayfa

Resimler Yazılar Şiirler Videolar Hobby Astroloji Biyografi Atatürk Köşesi

Forum

Yemek Tarifleri

Msn ifadeleri

İsim Anlamları

Testler

Cins-i Latife

Yerli Şarkı Sözü

Yab. Şarkı Sözü

Melodi & Logo Alışveriş Webmaster Hava Durumu Sanal Doktor E-Kart Büyücülük Rüya Tabirleri Tatil Rehberi
Aşk Doktoru Sanal Çiçek Hediye Fabrikası Çocuk Bölümü Bilgi Yarışması Meslek Rehberi Downloads Flashlar Resim Yükle

Türkiye'nin En Ucuz Alışveriş Sitesi Bulabilirim.com

Üye Ol Aktif Konular Üyeler Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Şifremi hatırla    > Giriş Yapamıyorum?

Yazan  
BaL__GöZLüM
Torpilli Üye

Turkey
200 Cevap
Gönderim - 30/11/2007 :  14:00:26  Profili Göster
sayın arkadaşlarım değerli öğretmenlerim
benim kuzene öğretmeni ödev vermiş simetrik denge ve asimetrik denge nedir diye internetten bakın demiş bizim şirkette filtre olduğundan konuyla ilgili bazı siteleri açamadım rica etsem tanımı olanlar elinde mevcutsa ekleyebilirlermi aceba

benim_kalbimi_çaldın_sanma_benım_kalbım_zaten_yok
ösce
~ Kuyu Cadısı ~

Turkey
11330 Cevap
Gönderim - 30/11/2007 :  14:08:22  Profili Göster
Simetrik denge: Resmiyetin, otoritenin vurgulana­cağı tasarımlarda tercih edilir. Diğer yandan simetri dürüst­lüğün, saygınlığın psikolojik simgesi olarak değerlendirilmek­tedir. Simetrik dengenin somut örneklerini doğada sık sık gö­rürüz. Örneğin İnsan gövdesi ve insan yüzü simetrinin en yakınımızdaki örnekleridir. Kitap, dergi, broşür gibi çok say­falı basılı materyallerde de simetrik denge uygumalanna çok sık rastlarız.

Simetri; dengeli parçalar, dengeli sayfalar, aşağı yukarı aynı boyda sağ, sol, alt, ve üst boşluklar demektir. Simetrik düzenlemeler günümüzün grafik tasarım uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Asimetrik denge, birbirine benzemeyen ya da eşdeğer olma­yan görsel unsurlar arasında dinamik bir denge ya da ya da düzen sağlayan bir kavram olarak ele alınmaktadır. Simet­rik dengede olduğu gibi asimetrik dengede de bir optik ağırlık merkezi vardır. Ama bu merkez geometrik merkezden farklı bir konumdadır. Asimetride, büyük yazı küçük yazıyı, büyük görsel öge küçük görsel öğeyi ezer ancak sayfada yine de bü­ünlük hakimdir.

Simetri de, asimetri de dostunuz ya da düşmanınız olabilir. Muhafazakar ve sakin bir imaj için simetriyi; çağdaş ye genç bir imaj için asimetriyi seçin.Simetride düzen ve kural, asi­metride rastlantı ve keyfilik egemendir. Simetri katılık ve sınırlılığı, asimetri ise hayatı, eğlenceyi ve özgürlüğü simgeler.

Bütün bu söylenenlere rağmen, denge hiç bir zaman bir deli gömleğine dönüştürülmemelidir. Yani hiçbir tasarım ilkesi kesin bir kural niteliğinde değildir. Tasarımcı, gerektiği haller­de optik dengelerle oynayarak ilgi çekmeye çalışabilir. Ancak bu bilinçli bir seçim olmalıdır.

İşine yarar umarım

Yorumlamayı becerdiğim zor bir türkü gibiydi yalnızlık; yabancısı değildim ezgisinin...!sayfa başına git
BaL__GöZLüM
Torpilli Üye

Turkey
200 Cevap
Gönderim - 30/11/2007 :  14:16:52  Profili Göster
çok teşekkür ederim çok sağol :)
ellerine sağlık

benim_kalbimi_çaldın_sanma_benım_kalbım_zaten_yoksayfa başına git
ösce
~ Kuyu Cadısı ~

Turkey
11330 Cevap
Gönderim - 30/11/2007 :  14:21:08  Profili Göster
Rica ederim lafı bile olmaz

Yorumlamayı becerdiğim zor bir türkü gibiydi yalnızlık; yabancısı değildim ezgisinin...!sayfa başına git
LoverSounD
mutlu ve umutlu

Turkey
6042 Cevap
Gönderim - 30/11/2007 :  15:57:33  Profili Göster
değşen eğitim sistemi güzel olduğu kadarda çok ilginç.hiç duymadığımız kelimeler duyuyoruz artık.dün arkadaşımda ders çalışırken annanesi aradı.komşusunun kızı ilk okula gidiyomuş.hoca ödev vermiş.bizim bulmamızı istedi
ödevin konusuda çokgenlerle oluşan örüntüler
örüntüyü il kdefa duydum.allah yeni nesile kolaylık versin valla

ömrümün sonuna kadar solumak istediğim nefesimsin...sayfa başına git
BaL__GöZLüM
Torpilli Üye

Turkey
200 Cevap
Gönderim - 01/12/2007 :  10:43:48  Profili Göster
haklısın valla ya bide evinde interneti olan var olmayan var dandik dandik ödev veriolar anlayamıyorum nasıl bi eğitim bu dersin yanında bide 5 yabancı ünlünün resimleriyle birlikte isimlerini istemiş napıcaklarsa akıl sır ermez.

benim_kalbimi_çaldın_sanma_benım_kalbım_zaten_yoksayfa başına git
_DOĞU$_
Melek Yüzlüsüne Kavuşan Üye

210 Cevap
Gönderim - 03/12/2007 :  14:29:17  Profili Göster
alıntı:

5 yabancı ünlünün resimleriyle birlikte isimlerini istemiş napıcaklarsa akıl sır ermez.

O nasıl ödev ya? sayfa başına git
zzzzzz98
Yeni Üye

Turkey
1 Cevap
Gönderim - 15/11/2008 :  17:38:48  Profili Göster
Ben kibar bir üyeyim!

hepinizi sewiyor ve tesekkur yolluorum bebıslerrsayfa başına git
KonyaliKiZZ
'M'utluluk :)

Belgium
20474 Cevap
Gönderim - 16/11/2008 :  00:50:22  Profili Göster
alıntı:

Ben kibar bir üyeyim!

hööööh

sayfa başına git

Bölüm atla:

Reklam Verin | Reklam Alın | Gizlilik Politikası | Hak ihlali Bildirimi | Site Kuralları

Sayfa Başına Git