VazgectimSenden

Ana Sayfa

Resimler Yazılar Şiirler Videolar Hobby Astroloji Biyografi Atatürk Köşesi

Forum

Yemek Tarifleri

Msn ifadeleri

İsim Anlamları

Testler

Cins-i Latife

Yerli Şarkı Sözü

Yab. Şarkı Sözü

Melodi & Logo Alışveriş Webmaster Hava Durumu Sanal Doktor E-Kart Büyücülük Rüya Tabirleri Tatil Rehberi
Aşk Doktoru Sanal Çiçek Hediye Fabrikası Çocuk Bölümü Bilgi Yarışması Meslek Rehberi Downloads Flashlar
Üye Ol Aktif Konular Üyeler Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Şifremi hatırla    > Giriş Yapamıyorum?
Yazan  
PolaT
Üyecik

Turkey
425 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  02:47:02  Profili Göster
Kahvelerde eskiden Bruce Lee, Chuck Norris, Jackie Chan ve sahte Bruce Lee filmleri gösterilirdi. Kahvelerin bu videoları devasaydı, koca bir sandık gibi.

Kahvelerdeki bu karate film “gösterilerinin” arasına bazen kötü filmleri serpiştirilirdi.

İlkokulu bitiren hemen her Türk genci tekvando, karate,…vs. kursuna yazdırılırdı.

Bu çocuklar da kavga etmeden önce güya hasmını uyarmak için “Tekvando Kursu Kimlik Kartını” gösterirlerdi. Ki aslında aidat kartıydı bu.

Çocuklar kendi aralarında Tekvandocular ve Kung-Fucular olarak hep tartışırlardı: Kung-Fucular kendi dövüş stillerinin içinde “bir felsefenin” olduğundan bahsedip övünürlerdi. Bunların arasında kendini Hong-Kongda zannedip Kung-Fu kıyafetiyle gezmeye kalkışanlar vardı. Ama sokağa adım atar atmaz, doğuştan dövüşmeye yetenekli sanayi çırakları tarafından t...k oğlanı yapılırlardı.

“Bruce Lee on beş yıl daha yaşasaydı vücudu kurşun geçirmez olacaktı” ile “Bruce Lee on beş yıl yaşasaydı ölümsüz olacaktı” efsanelerini gayet inandırıcı anlatan küçük turuncu aptallar vardı.

“Bruce Lee dövüşmeyi doğadaki vahşi hayvanlardan öğrenmiş oğlum!” geyiğinin Allah belasını vermesin. Nasıl da inandırıcı anlatırdı dingiller:)

Bruce Lee (Brus Lii) isminin değişik telaffuzları: Bruşli, Burcile, Buruçli, Burüşlü,… Seç birini vur ötekine.

"Bruce Lee mi daha güçlü, yoksa Cüneyt Arkın mı daha güçlü?" soru önergesi ortaya atılır, hararetli tartışmalar yapılır, iddiaya girilir ve yaşça daha büyük birine gidip sorulur, bu büyükten defol yenilince, ortalık bir yatışırdı.

Birkaç ay karateye gitmiş bir Türkün kendini Bruce Lee, Van Damme, vs zannetmesive herhangi ufak bir sokak kavgasında gömleğini çıkarması ve beyaz atletle kalması (Bruce Lee gibi)…
… ve sonra da, sanayideki tornacılara özenle yaptırdğı “çin sopasını” (ninçaku, nançuka, nunçaku, nunçuka) belinden çıkarıp sallaması bu manzaranın da kendini maymuna çevirmesi!

Karate kursu sahiplerinin eski tekvando bilmem ne şampiyonu olmaları. Ofislerinde eski eski kupaların ve madalyaların arasında çerçeveli fotoğraflarının özenle ve tozla muhafaza edilmesi...

Bir zamanlar şampiyon olan ve 1983'teki bir gazetede fotorğrafları çıkan bu kurs sahiplerinin, karate kursunu işletirken at yarışına, alkole, karıya kıza sarmaları ve karate kursunu sürekli karanlık adamların “ziyaret” etmesi…

Bu kurs sahiblerinin göbekli, suratı asık, para manyağı olmaları; bu yüzden de Türkiye’de karate salonlarının (ucuz oldukları için) hep sağlıksız bodrum katlarında bulunmaları...

Nasıl ki bir zamanlar Orhancılar, Ferdiciler, Müslümcüler vardı; yine aynı dönemlerde Bruce Leeciler, Jackie Chanciler, Van Dammecılar ve az miktarda da Chuck Norrisçiler vardı.

“Van Damme’ın bacak lifleri koptuğu için bacakları sıfır açılabiliyor oğlum” iddiacıları ve bu iddiacılara inanıp bacak liflerini kopartan salaklar vardı… Bu salaklar, iddiacı çocuk tarafından ikna edilerek kopartırdı bacak liflerini: “Hadi oğlum biraz daha zorla lan, az kaldı kopmasına!” -Çıt! Çıtırt!...- “Aaaaaaahhgg!”

Birkaç ay karate yapmış ergen çocukların, mahallenin daha küçük yaştaki çocuklarını toplayıp kendisine saldırmalarını arzu etmesi, geri zekalı bir inatla! Ve benim bunu balkondan seyretmem.

Çocukken, annenin kırmızı rujuyla Bruce Lee’nin şu bilindik üçlü çiziklerinin karın ve göğüs bölgelerine çizilmesi vakası. Anneleri ruj kullanmayanların ise, kendi tırnaklarını kullanarak, ayna yardımıyla ve arkadaş gözetiminde bu bölgeleri kızartmaları...

Karate filmlerindeki herifler, müsabaka dışında kavga ederlerken de karate figürlerini kullanırlar. Halbuki Türklerde direkt kafa göz dalınır. Gerçek karateci de olsan sokaktaysan karate yaparak dövüşemezsin. Sokakta öyle karate yapan adama gülerler bizde. Kahveye gidemezsin iki gün.(Hala geçerlidir)

Evde karate filmi izlendikten hemen sonra evdeki kardeşlerin ve kuzenlerin gaza gelip birbirine umarsızca girişmeleri. Ve filmin jeneriği bile bitmeden bir sakatlığın çıkması ve anneden/haladan/yengeden “asıl” sopayı yemeleri...

Hey gidi günler hey...

Mavi Tuna
Bir Ömürlük Misafir

Korea
11415 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:02:10  Profili Göster
Abim izlerdi bunları çokta severdi bende izlerdim tabi o zamanlar küçüktüm bir defa parmağımı incitmişti hiç unutmam davul gibi şişti ha :))

Ne Okuyorum: KPSS Kitapları | Ne Dinliyorum: Kendimi :D | Ne İzliyorum: Bende Özledimsayfa başına git
PolaT
Üyecik

Turkey
425 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:04:30  Profili Göster
Üstünde karetemi uygulardı Tunam:)) Kafasına gecireydin ayakkabı terlik yada Allah ne verdiyse:)sayfa başına git
SonArzum
Yeni Üye

98 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:07:12  Profili Göster
Tekvando, karate, kung-fu gibi dövüş sporlarından hiç hazetmiom ben

Ben Encıl-Fu biliyom

Her kulun hakkını, bahtını şansını,
Verene bin şükür, iyi ki varsın...sayfa başına git
bakiye50
Deneyimli Üye

Turkey
1999 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:08:43  Profili Göster
evet genelde abım benım uzerımd denerdı o hareketleri
hey gıdı gunler heyy

adım gibi yazabilecekmisin yüreğine adimi??? sevebilecekmisin beni bir ömür boyu....?sayfa başına git
Mavi Tuna
Bir Ömürlük Misafir

Korea
11415 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:08:58  Profili Göster
alıntı:

Üstünde karetemi uygulardı Tunam:)) Kafasına gecireydin ayakkabı terlik yada Allah ne verdiyse:)

Sorma yaf uygulardı küççücük bir şeydim o zamanlar ne ayakkabası parmaktan oluyordum az daha.

Birde ne çok sevilirdi o filmler Bruce Lee gibi güçlü olacam deyip dururlardı ne varsa bunda. Yok kendinin çektiği üç film varmış yok dörtmüş yok öldürülmüş adam efsaneleştirmişlerdi. Yok kimse dövemezmiş.

Ben tabi Van Dama yetişe bildim onun gibi bacaklarını acmaya çalışırdı millet onun gibi döner tekme felan atmak isterlerdi şimdi göster o filmleri gülerler zamanın bebeleri :))

Ne Okuyorum: KPSS Kitapları | Ne Dinliyorum: Kendimi :D | Ne İzliyorum: Bende Özledimsayfa başına git
PolaT
Üyecik

Turkey
425 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:28:04  Profili Göster
alıntı:

Tekvando, karate, kung-fu gibi dövüş sporlarından hiç hazetmiom ben

Ben Encıl-Fu biliyom

Yiyim senin Encıl-Fu nu:) Vakti zamanında az uygulamadın üstümde

Hepinizmi kobaysınız yahu:)) Benim üzerimde kimse bişey deneyemedi. Mahallenin çocuklarını hep döverdim:) Birde döverken Bruşlii gibim miyavlardımsayfa başına git

SonArzum
Yeni Üye

98 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:28:23  Profili Göster
alıntı:

evet genelde abım benım uzerımd denerdı o hareketleri

Benim abim hiç öle şeler yapmadı biliyoo musuuun

Zaten ben dayak yemediğimden böle olmuşum, hep öyle diyolar

Mavi Tuna
Bir Ömürlük Misafir

Korea
11415 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:30:57  Profili Göster
alıntı:

Hepinizmi kobaysınız yahu:)) Benim üzerimde kimse bişey deneyemedi. Mahallenin çocuklarını hep döverdim:) Birde döverken Bruşlii gibim miyavlardım

Senin şiddete eğimli olmadığunu bilmeyen var mı sitede Pascalım Brucelim Polatım

bakiye50
Deneyimli Üye

Turkey
1999 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:31:24  Profili Göster
demekki bende dayak yedıgımden bole olmusum
varmı acep bı caresi

adım gibi yazabilecekmisin yüreğine adimi??? sevebilecekmisin beni bir ömür boyu....?sayfa başına git
PolaT
Üyecik

Turkey
425 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:33:21  Profili Göster
alıntı:

Senin şiddete eğimli olmadığunu bilmeyen var mı sitede Pascalım Brucelim Polatım

Hade leynn Ben masum vede kimseye zararı olmayan bir üyeyim sadecene:))
yersen

Encılım Arzum sana vurulacak elleri kırarımki ben:)
Bakiye neyin varki buradan gayet doğal görünüyonsayfa başına git

SonArzum
Yeni Üye

98 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:33:57  Profili Göster
alıntı:

Yiyim senin Encıl-Fu nu:) Vakti zamanında az uygulamadın üstümde

Alla insanı kuru iftiradan saklasın
alıntı:

Benim üzerimde kimse bişey deneyemedi.

Tabii ki, A.Ö.

Bu ne yaman çelişki bee:))

Mavi Tuna
Bir Ömürlük Misafir

Korea
11415 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:43:05  Profili Göster
alıntı:

Encılım Arzum sana vurulacak elleri kırarımki ben:)

Bak yine şiddete eğimli niyeki onu dokunulmazlığımı var

alıntı:

Bu ne yaman çelişki bee:))

Yaman çelişki olan nedir yoksa Polatın sırtında kızılcık sopası kırdında bizim mi haberimiz yok yaf

SonArzum
Yeni Üye

98 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:47:49  Profili Göster
alıntı:

Yaman çelişki olan nedir yoksa Polatın sırtında kızılcık sopası kırdında bizim mi haberimiz yok yaf

Halen taş olmadığıma göre demek ki öyle bişe yapmamışım

PolaT
Üyecik

Turkey
425 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:51:33  Profili Göster
Tunam zati muhterem bu konu üzerindeki hassasiyetini şöyle dile getirmiş:)

Her ne kadar gecmişte sana işkence uyguladıysamda artık yapabilemiyorum. İşkence aletlerim sana karsı calışmamakta:)

Ayrıcana evet Onun dokanılmazlıgı var ki bu konu hakkında Kanun hükmünde kararname çıkarttım

Ayrıcana Pascal diye adımı cıkaran Allan kınalı bucuklu korsan efesi Leo denen şahsiyeti buradan kamuoyu önünde kınar, kendisini İzmir deniz sularında yakaladığım ilk anda miyavlama edasıyla Bruşlii taktiklerini üzerinde uygulayacağımıda belirtmeden gecmeyeyim:))sayfa başına git

Mavi Tuna
Bir Ömürlük Misafir

Korea
11415 Cevap
Gönderim - 28/06/2007 :  03:54:04  Profili Göster
Bir hürmet bir hürmet birinize şiddetten arınmış gördüm sizi

Leo'ya laf yok onla daha discoya gidip sabaha kadar dance diyecez

Bölüm atla:

Reklam Verin | Reklam Alın | Gizlilik Politikası | Hak ihlali Bildirimi | Site Kuralları

Sayfa Başına Git