VazgectimSenden

Ana Sayfa

Resimler Yazılar Şiirler Hobby Astroloji Biyografi Atatürk Köşesi

Forum

Yemek Tarifleri

Avatar Arşivi

Emoji ifadeleri

İsim Anlamları

Testler

Yerli Şarkı Sözü

Yab. Şarkı Sözü

E-Kart Alışveriş Webmaster Hava Durumu Sanal Doktor Cins-i Latife Büyücülük Rüya Tabirleri
Aşk Doktoru Sanal Çiçek Çocuk Bölümü Bilgi Yarışması Meslek Rehberi Downloads Flashlar Resim Yükle
Üye Ol

>> Üye Girişi Yap


  Hobby  
Başlarken...
Öncelikle bir konuda anlaşalım. Bir gecede sihirbaz olamazsınız. Sihirbazlık bir sanat dalıdır ve nasıl ki bir iki resim yapmış olmanız sizi sanatçı yapmazsa bir iki oyun öğrenmeniz de sizi sihirbaz yapmaz. Bir sihirbaz amacının seyircileri eğlendirmek olduğunu her zaman hatırlamalıdır.

Şanslısınız. Yakın bir zamana kadar sihirbaz olabilmek için saatlerce kitap okumak gerekiyordu. Çok daha önceleri de tek yol bir sihirbazın çırağı olmaktı. Günümüzde CD-ROM lar, videolar ve Internet üzerinden yüzlerce kaynağa erişmek mümkündür. Hazır oyun kitlerini sihirbaz ürünleri satan dükkanlardan ve oyuncakçılardan elde edebilirsiniz.

Sihirbazlığı farklı kaynaklardan öğrenebilmek çok önemlidir. Ne var ki kitaplardan öğrenmek kendi tarzınızı ortaya koymanıza daha çok yardım ettiğinden en iyi yöntem olmayı sürdürmektedir. Bir oyunu videodan seyredip öğrendiğinizde aynen seyrettiğiniz gibi uygularsınız, kopyalarsınız yani. Kişisel ayrıcalığınızı gösteremediğinizden yanlış bir yoldur.

"El çabukluğu" kavramını bilmeyenimiz yoktur. El çabukluğu, oyunun etkisini arttırmak için sihirbazın uyguladığı gizli hareketlerdir. Bunlar, hiç kuşkusuz videolar seyredilerek en iyi öğrenilir. Çünkü video filmlerinde ellerin tam anlamıyla nasıl kullanılacağı, oyunda kullanılan cisimlerin tam olarak elde nasıl tutulacağı/saklanacağı açıkça gösterilir.

O halde nereden başlamalı? En iyisi yeni başlayanlar için hazırlanmış bir sihirbazlık kitabı edinmek. Sakın bozuk para, iskambil numaraları gibi özel konularda yazılmış kitapları satın almayın. Kendi özel merakınız olsa da... Bunun sebebi son derece basittir. Başarılı bir sihirbaz olmak için için sihirbazlığın temel prensiplerine hakim olmanız gerekir.

Tamam, kendinize bir kitap ya da bir video satın aldınız. Şimdi en önemli noktaya geldik. "Sihirbazlık, sadece kitap okumak ya da video seyretmekle değil, DENEYİM ile öğrenilir. Çevrenizde gerçekleştirilen canlı gösterilere mutlaka gidin...


Reklam Verin | Reklam Alın | Gizlilik Politikası | Hak ihlali Bildirimi | Site Kuralları

     Sayfa Başına Git