VazgectimSenden

Ana Sayfa

Resimler Yazılar Şiirler Hobby Astroloji Biyografi Atatürk Köşesi

Forum

Yemek Tarifleri

Avatar Arşivi

Emoji ifadeleri

İsim Anlamları

Testler

Yerli Şarkı Sözü

Yab. Şarkı Sözü

E-Kart Rüya Tabirleri Webmaster Hava Durumu Sanal Doktor Cins-i Latife Büyücülük Resim Yükle
Aşk Doktoru Sanal Çiçek Çocuk Bölümü Bilgi Yarışması Meslek Rehberi Downloads Flashlar
Üye Ol

>> Üye Girişi Yap

 

 En Güzel Masallar Ve Hikayeler

   Çocuklara Özel Bölümümüze Hoşgeldiniz. Bu Bölümümüzde Bulunan Toplam 122 Masal ve Hikaye, 425353 Kez Görüntülenmiştir.

Çocuk Bölümü Ana Sayfa
Hikayeler Ve Masallar
Oyunlar Bölümü
Mustafa Kemal Atatürk

Zavallı Ayıcık Masalı  

Masalı Dinlemek için Playerı Kullanabilirsiniz
Çok eskiden uzak diyarlardan birinde bir orman varmış. Bu ormanda yaşayan ağaçlar, çiçekler, hayvanlar birbirlerini çok severler, hiç kavga etmezlermiş.Bizim size anlatacağımız hikaye ise evleri yan yana olan iki aile ile ilgili.

Ayıcık ve tavşancık aileleri birbirleriyle kapı komşu oldukları için çok iyi anlaşırlarmış.Özellikle en küçük çocukları ayıcık ve tavşancık çok iyi anlaşırlarmış. Bütün gün birlikte oynar,gezer, koşturup dururlarmış. Aslında tavşancık biraz huysuzmuş ve ayıcığı bazen üzermiş ve her zaman “Ama ayıcık kardeş sen büyüksün” diyerek istediğini yaptırırmış.Ayıcık sadece bir yaş büyükmüş ama yine de sesini çıkarmaz, tavşancığın istediğini yaparmış.

O gün yine birlikte oynamışlar, tavşancık çok yorulmuş “ Ama ayı kardeş, sen benden daha büyüksün,beni sırtına alır mısın, daha fazla yürüyemeyeceğim” demiş. Ayı eğilmiş, tavşancık sırtına çıkmış, bir taraftan da “deh dıgıdık dıgıdık” diye bağırıp duruyormuş. Tam eve doğru yürümeye başladıkları sırada bir de bakmışlar ki,ırmağın kıyısında bir sandal duruyor, tavşancık bağırmaya başlamış”Dur. Dur. Ben şuna binmek istiyorum “ Ve ayıcığın sırtından aşağıya atlamış. Öyle hızlı atlamış ki, ayıcık yere yuvarlanmış.. Kalkmış, üstünü silkelerken, tavşancık bağırmaya başlamış.”Ben o sandala binmek istiyorum,sen büyüksün hadiğ beni sırtında taşıyarak o sandala götür. Ayıcık:”Boşver tavşancık, biz yüzme bilmiyoruz, boğuluruz” dediyse de dinletememiş.Tavşancık ağlamış, zıplamış, hoplamış. Ayı zor zar onu sandala kadar götürmüş ve sandala binmişler. Irmağın hızlı akan bir yerine gelmişler bu sırada... Sandal öyle hızlı gidiyormuş ki,ikisi de avaz avaz bağırıyorlarmış. O sırada sandal, taşlara takılıp ters dönmüş.Zavallı aayıcık ve tavşancık zor kurtulmuşlar. Kıyıya çıktıklarında bir de bakmışlar ki, her yerleri ağrıyor. Elleri ayaklaruı yaralanmış, zavallı ayıcığın kafası gözü şişmiş. Evlerine doğru yürümeye başlamışlar ama iki si de çok korkuyorlarmış. Tavşancık giderken bile söyleniyormuş:” Bak ayıcık, sen daha büyüksün, neler olduğunu annemlere sen anlat tamam mı ?

İçerik Kelimeleri : Zavallı Ayıcık Masalı dinle, Zavallı Ayıcık Masalı oku, Zavallı Ayıcık Masalı izle


Reklam Verin | Reklam Alın | Gizlilik Politikası | Hak ihlali Bildirimi | Site Kuralları

     Sayfa Başına Git