VazgectimSenden

Ana Sayfa

Resimler Yazılar Şiirler Hobby Astroloji Biyografi Atatürk Köşesi

Forum

Yemek Tarifleri

Avatar Arşivi

Emoji ifadeleri

İsim Anlamları

Testler

Yerli Şarkı Sözü

Yab. Şarkı Sözü

E-Kart Alışveriş Webmaster Hava Durumu Sanal Doktor Cins-i Latife Büyücülük Rüya Tabirleri
Aşk Doktoru Sanal Çiçek Çocuk Bölümü Bilgi Yarışması Meslek Rehberi Downloads Flashlar Resim Yükle
Üye Ol Aktif Konular Üyeler Arama

>> Üye Girişi Yap

 
 Tüm Bölümler
 Tarih, Felsefe ve Siyaset...
 Seçime Beş Kala...
 
Yazan  
VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32418 Cevap

  
Seçime az bir zaman kala liderleri izlerken insanlığımdan utanır oldum.

Biri birine terbiyesiz der, öteki ötekine sensin terbiyesiz der.. Biri birine yalancı, alçak der öteki daha ağırlarını söyler...

Merak ediyorum nerede büyüdü bu insanlar? Nasıl bir kültür, daha doğrusu kültürsüzlüktür bu? Hadi aile eğitmedi, öğretmedi o makama, mevkiye gelince de mi öğrenmedin diyeceğim ancak o mevki asıl insanı yoldan çıkaran belli ki..

Kibar konuşmaya, düzgün giyinmeye, halka saygıya ne oldu? O nezih herkesin birbirine saygı duyarak sırayla konuştuğu liderlerin katıldığı programlara ne oldu?

Neredeyse herkes kavga etsin güçlü olan kazansın diyecek hale geldik.

Ekonomi ayrı bir canımı sıkıyor. Her kesimden insan dolara yüklendi, İstiflediler dolarları.. Sonra faizler tavan yaptı bu başta dolar alan güruhta dahil olmak üzere faiz haramdır diye dolanmaya başladı...

E dolar alarak faizlerin artmasının sebeplerinden birini yaratan kim? Sen vatanına zarar verirken günah değil miydi? Üç kuruş para kar edicem diye yüklenmedin mi dolara?

Gerçi şaşırmıyorum insanların iki yüzlülük doğasında var.

CHP adayı Muharrem İnce'ninnin şahsi düşüncem hiçbir şansı yoktur.
Eksileri :
- HDP ile sıkı bağı
- CHP ye olan antipati
- Erdoğan'ın bugün açıkladığı dershane sahibi iken sigortasız öğretmen çalıştırması nedeni ile aldığı ceza ki kendisi de kabul etti. (Bu neden dahi benim ona oy atmamam için bir nedendir.)
- Ramazanda bira içerkenki görüntüleri (Doğru mu gerçek mi bilemiyorum, çokta ilgilenmiyorum açıkçası. Arkadaşıma soruyorum neden Muharrem'e oy vermeyeceksin diye verdiği yanıt ramazanda bira içiyor. O anda konuşmayı devam ettirme gereği dahi duymadım. Onun kriterin bu ise zaten ortak paydada buluşmamız imkansız.)

Erdoğan konusuna girmeye gerek yok artık sakız gibi yıllardır konuşulan şeyler. Bugünde yaşadığımız şeyleri kim nasıl görmek istiyorsa öyle görüyor. Bu günüme baktığımda mutlu muyum mutsuz muyum diye soruyorum kendime. Yanıt direkt mutsuzum ve bir şeylerin değişmesi gerek oluyor. Kriterlerim içki içmiş, içmemiş, camiye gitmişi gitmemiş değil. İşsizlik, ekonomi, sağlık ve adalet gibi ülkenin temel taşları. 4 ünüde yaşayan biri olarak 4 ününde çöktüğü çok net.

Meral'e baktığımda fetöcü diye yaftalamaya çalıştıklarını görüyorum. Yaftalamak diyorum çünkü en ufak bir ipucu olsaydı bugün güneşi dahi göremiyor olacağını biliyorum. Kaldı ki fetöyü yaratanlar, büyütenler ve bugüne gelmesini sağlayanların birilerini fetöcü diye suçlamasını doğru bulmuyorum. Bir de sosyal yaşantım dahil sürekli dün hata yaptık ama bugün akıllandık diyen insanları samimi bulmuyor aksine iki yüzlü ve kültür düzeyi düşük buluyorum.

Eksileri
- Bence şu anda devleti sırtlayacak bir ekibi yok.

Bu madde dahi başlı başına ağır.

Hadi seç bakalım birini kimi seçiyorsun :)

İçine girdiğimiz ekonomik dönem paradan paranın kazanıldığı, ticarete atılmanın mantık dışı olduğu dolayısı ile işsizliğin arttığı bir dönem.

Herkes istediğine oy atsın, hayırlısı kim ise o seçilsin. Ancak sizlere naçizane tavsiyem para harcamayın! Azıcık tutumlu olun. Gerekirse cimri olun! Arabamızı kendimiz yıkamayı; evde yoğurt, ekmek, peynir yapmayı; ayakkabımızı boyamayı, gömlek ütülemeyi hatta sakal tıraşı olmayı UNUTTUK! Üretim toplumu olmayı unutturup bizleri tüketim toplumuna çevirdiler.

Bu seçimin ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ediyorum etmesine ancak kim seçilirse seçilsin bizleri güzel şeylerin beklemediğininde farkındayım.© 1999 VazgectimSenden All Rights Reserved.
Arı abi
Kendi halinde Admin


Bermuda
12098 Cevap

Benzer düşünceleri bende taşıyorum. Ve maalesef bazı şeylerin iyiye gideceğine dair hiçbir ümidim yok.

Bu toplumun (genel olarak) eğitimsiz, kültürsüz ve cahil bırakıldığını biliyordum ama bu kadar da akıl tutulması yaşayacağına ihtimal vermiyordum ama ne yalan söyleyeyim pes ettim.

Düşünsenize, vatana ve millete hizmet için ortaya çıktığını iddia edenlerin hiçbirinin umurunda değiliz ama kimse bunun farkında değil.

Birazcık düşünme yeteneği olan insanın sorgulaması lazım. Vatana hizmet etmek isteyen kişiler vatana bu kadar ihanet edebilir mi?

Nedir o ihanetler?

1- Vatan ve vatandaşını düşünen hiçbir aday bangır bangır müziklerle yollarda dolaşmaz. (O anda bebeğini yeni uyutmuş bir anne, yatağında yatan hasta, gece nöbetten gelip istirahat etmesi gereken insanlar hiçbirinin umurunda değil.)

2- Yollarda dolaşan araçların yakıt gideri ile dünya kadar yatırım yapılabilir.

3- Caddelere, bilboardlara, araçlara, binalara donatılan afiş ve flamalarla ne yatırımlar yapılabileceğini siz hesaplayın.

4- Her parti ofislerinde verilen bedava yiyecek ve içecek ikramlarının ülkeye ne faydası var. O ikramlar gerçekten yoksul ve muhtaçlara ulaştırılsa aç insan kalmaz.

5- Vatan ve vatandaşını düşünen hiçbir parti miting yapmaz. İnsanların hem zamanını heba ediyorlar hem de üretim kaybına sebep oluyorlar. Kaldı ki mitinglerde bu ülke menfaatine olacak proje anlatanı gördünüz mü? Hepsi birbirini suçlayarak seviye ve terbiyeden yoksun söylemlerle insanları kutuplaştırıyor. Bu insanlara değil ülke yönetimi vermek, en sıradan görevler dahi verilemez.

6- Akp, Chp, Mhp ve Hdp'ye devlet hazinesinden verilen 822 milyon yardım var. Hazine yardımı haricinde vatandaşlardan yapılan bağışlarla bu rakam 900 milyonun çok üzerinde. Bu paralar tamamen halkın menfaatine olmayan gereksiz harcamalara gidiyor. Vatan ve vatandaşını düşünen hangi lider bu savurganlığa ses çıkarmaz.

Yazsam daha dünya kadar madde çıkar. Ama ne yazık ki ne bunları umursayacak ne de yorumlayabilecek kitle var. Onun için en iyisi hiç yorum yapmamak :/

MüGe
Çapulcu !


Turkey
7155 Cevap

Yemin ederim artık midem bulanıyor. Mitinglerde sokak jargonu ile konuşmaları beni öyle iğreti ediyor ki. Utanıyorum resmen. Ülkeyi, halkı bunlarmı temsil edecek. Bir Cumhurbaşkanı düşünün çıkıyor ve “ bana bak muharrem” diye sesleniyor. Öbürü “ he söyle baktım Recep” diyor. Bildiğin köy kahvesine çevirdiler ülkeyi.

Gathering
1881 - 193∞


Turkey
11355 Cevap


Dünden beri bu konuyu açıyor, yazıp yazıp siliyor ve kapatıyorum sayfayı.
Umudum yok, birşeylerin düzeleceğine dair.. Ciddi anlamda içim sıkılıyor.
''Bitse de gitsek modundayım''.


VazgectimSenden
Ne Büyük Mutluluksun Sen


Turkey
32418 Cevap

Posterle hoperlörle seçmen aramak nedir ya :) şahinler müzik sesini son ses açıp kız tavlamaya çalışıyorlar ya o hesap :) ikisininde şansı eşit gerçi :)

Mavi Tuna
Bir Ömürlük Misafir


Korea
12167 Cevap

Bilime, Sanata, Edebiyata, Spora toparladık mıydı yapılmadığı sürece iktidarlar, cumhur-başkanları değişse de bir şey değişmeyecek.

Adalet, hakkaniyete,hak, hukuk, liyakat anlamında vicdanlar rahatlamadıkça iktidarlar değişse, cumhur-başkanları değişse de bir şey değişmeyecek.

Tüketim toplumundan üretim toplumuna geçiş yapmadıkça iktidarlar değişse cumhur başkanları değişse bir şey değişmeyecek.

İnsana yatırım yapılmadıkça bir şey değişmeyecek. Çukur dizisinde güzel bir söz vardı. Biz para biriktir meyiz insan biriktiririz diye böyle bir şey olması gerekiyor.

Mevcut düzen içinde bunları sağlayacak birisini göremiyorum açıkçası. Keşke olsaydı ama maalesef yok.

   
 
 


Bölüm atla:

Reklam Verin | Reklam Alın | Gizlilik Politikası | Hak ihlali Bildirimi | Site Kuralları

     Sayfa Başına Git